Banat’tan prezervatif markası

Banat Genel Müdürü Önder Kaya, Türkiye’nin önde gelen prezervatif markalarından biri olmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

08.01.2013 - 10:30 | MediaCat

Banat’tan prezervatif markası

‘Ağız Bakımı’, ‘Kişisel Bakım’, ‘Ev Bakımı’ ve ‘Endüstriyel Ürünler’ olmak üzere 4 farklı kategoride üretim yapan Banat, ‘ŞEY’ adını verdiği prezervatif markasını piyasaya sürdü.

ŞEY prezervatifleri 12’li ve 3’lü paketleri ile süpermarketler, eczaneler ve parfümerilerde bulunabiliyor. Marka, ürünlerini şu 7 farklı kategoride tüketiciye sunuyor: Bilinen ŞEY, Kışkırtıcı ŞEY, Maksimum ŞEY, Hassas ŞEY, Aromatik ŞEY, Tırtıklı ŞEY, Kocaman ŞEY.

Banat Genel Müdürü Önder Kaya, geniş ürün yelpazeleri ve Banat güvencesiyle Türkiye’nin önde gelen prezervatif markalarından biri olmayı hedeflediklerini ifade ediyor.

Yaptırdıkları ‘Türkiye’nin Prezervatif Kullanımı ve Alışkanlıkları’ konulu araştırmadan örnekler veren Kaya şunları aktarıyor:

“Yapılan araştırmada prezervatif çeşidine olan tutum özellikle erkekler tarafından oldukça önemli gözüküyor. Araştırmaya katılanların % 63,4’ü, ‘Prezervatif ürün çeşidinin olması (tırtıklı, kokulu vb.) marka tercihimde önemlidir’ cevabını vermiş. Katılımcıların %55.4’ü ise aromatik prezervatif kullanırken, %31.5’i ‘İnce’ yanıtını vermiş. ŞEY, aromatik ve ince ürünleri de kapsayan 7 çeşidi ile bu noktada tüketicisine fazlasıyla karşılık veriyor.

Yapılan araştırmadan çıkan bir diğer önemli sonuç da; prezervatif alımında kişilerin fiyattan öte ‘kalite ve tanınan marka’ kriterini ön planda tuttuğu. Bu da Banat gibi köklü bir geçmişi olan bir marka olarak bizi mutlu ediyor. Türk tüketicisinin bize olan güvenini prezervatif seçiminde de göstereceğinden eminiz.”