MediaCat

2013’ün en iyi 10 reklam projesi

Toz duman arasında bir yıl geçirdik ve çok sıcak bir gündemle yılı kapatıyoruz.

2013’ün en iyi 10 reklam projesi

2013 gerek Türkiye, gerekse pazarlama dünyası için oldukça hareketliydi. Toz duman arasında bir yıl geçirdik ve çok sıcak bir gündemle yılı kapatıyoruz. Senenin son günlerinde şöyle dönüp 2013’ü kapsamlı bir şekilde değerledirdik. Değerlendirmemizin geniş bir özetini MediaCat Ocak 2014 sayısında bulacaksınız.

Sektörün pek çok noktasına mercek tuttuk. Performansı yüksek projeleri, kişileri, kampanyaları, reklamları, gazete manşetlerini, dergi kapaklarını seçtik. Değerlendirmeleri yaparken ya jürimiz vardı, ya ölçülmüş etkiyi dikkate aldık, ya da yazı işleri ekiplerimizle birlikte performansları dikkate aldık.

Örneğin 2013’ün en başarılı kampanyaları, reklamlarını seçerken genellikle AdWatch verilerini, Felis ve diğer yarışmalardaki sonuçları dikkate aldık.

Sekiz yıldır Felis Ödüllerini yönetiyorum ve sektörü, çalışmaları, trendleri yakından izliyorum. Bu yıl çok bariz bir şekilde şunu gördüm ki, artık reklamlarda gerek uzmanlık alanları, gerekse mecralar arasındaki sınırlar buharlaştı. Bu gözlemden hareketle benim için son bir yılın en başarılı 10 reklam projesini sizinle paylaşmak istiyorum. (Projelerin sıralamasını projenin ismine göre alfabetik yaptım.)

İşte benim ‘2013 TOP 10’ listem:

Anadolu Sigorta – MR

Reklamveren: Anadolu Sigorta
Ajans: TBWA/İSTANBUL

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.