Bahçeşehir Üniversitesi’nden sektörü öğrencilerle buluşturan sertifika programı

Bahçeşehir Üniversitesi, Araştırmacılar Derneği ile birlikte "Uygulamalı Pazarlama Araştırması Sertifika...

18.02.2009 - 10:34 | MediaCat

Bahçeşehir Üniversitesi, Araştırmacılar Derneği ile birlikte “Uygulamalı Pazarlama Araştırması Sertifika Programı”nı başlatıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi tarafından kısa süre önce başlatılan ve üniversite öğrencilerine mezun olmadan iş deneyimi kazandırılması, sektör ihtiyaçlarına uygun çalışan yetiştirilmesi, “markalı ve sektöre özel” derslerin müfredata kazandırılması gibi amaçlarla Türkiye’de bir ilk olan CO-OP Eğitim Programı, eğitimlerine başlıyor.

Araştırmacılar Derneği ile yapılan işbirliği sonucu geliştirilen Uygulamalı Pazarlama Araştırması Sertifika Programı, iş dünyasından kişileri, üniversite öğrencileriyle aynı sıralarda buluşturacak. ‘’Kampusum İşyerim’’ sloganıyla hayata geçen CO-OP eğitim modeli ile üniversite ve sektör arasında bilgi ve tecrübe köprüsü kurmak, eğitim ile çalışma yaşamını bütünleştirmek ve seçkin bir “eğitimli araştırmacı kaynağı” oluşturabilmek hedefleniyor.

18 Şubat 2009–29 Mayıs 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan programın bir diğer önemli hedefi de Araştırma Sektörünün ve Araştırma kavramının üniversite öğrenciler tarafından daha net anlaşılmasını sağlamak ve sektörün İnsan Kaynakları açısından ihtiyaç duyduğu başlangıç seviyesindeki işgücü için kaynak sağlamak. 14 hafta sürecek olan derslerin neredeyse tamamı araştırma şirketlerinin CEO, Genel Müdür ve üst düzey yöneticileri tarafından uygulamalı olarak verilecek.

Bahçeşehir Üniversitesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin ve en az lise mezunu olan Pazar Araştırma Sektörü çalışanları ile bu sektöre saha veya diğer veri hizmetinde bulunan şirketlerin çalışanlarının katılımına açık olacak. Programa katılan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri program sonunda alacakları sertifikalarının yanısıra 3 kredilik bir lisans dersini de tamamlamış olacaklar. Söz konusu dersin üniversite müfredatında verilen araştırma derslerinden farkı; işlenecek konuların gerçek iş, pazar, sektör örnekleri ve bağlantılarıyla aktarılacak olması. Programa katılan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin diğer bir avantajı da; Araştırmacılar Derneği tarafından programa katılan 10 Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisine, üyesi olan araştırma şirketlerinde, asgari 3 ay boyunca tam zamanlı veya yarım zamanlı veya proje bazlı olarak, iş olanağı sağlanacak olması.

Türkiye’de üniversite müfredatının şekillendirilmesinin üniversite ve iş dünyası ile ortaklaşa yapılması konusunda önemli bir adım olan Uygulamalı Pazarlama Araştırması Sertifika Programı için 17 Şubat 2009 günü düzenlenen öğle yemeği ile imza töreni gerçekleştirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.