Babanızla süt bağımlılığı hakkında konuşma zamanı

Oatly, tüm gençleri babalarını hayvansal süt tüketmekten vazgeçirmeye çağırıyor.

19.01.2021 - 17:26 | Arzu Nilay Kocasu

Babanızla süt bağımlılığı hakkında konuşma zamanı

İsveç menşeli bitkisel süt ürünleri markası Oatly, hayvansal süt tüketen orta yaşlı erkekleri hedefleyen yeni kampanyasını yayınladı.

Ipsos tarafından marka için gerçekleştirilen ve Birleşik Krallık’ta orta yaş grubundaki erkeklerin bitki temelli beslenme tarzına en az uyum sağlayabilen kesim olduğu sonucuna ulaşılan araştırmadan hareketle hazırlanan Help-Dad adlı kampanya, hayvansal süt tüketimini vazgeçilmesi gereken bir bağımlılık olarak ele alan bir dizi eğlenceli reklam filminden ve bir internet sitesinden oluşuyor.

Hayvansal süt bağımlılığını tiye alarak alkol bağımlılığı gibi ciddi sorunları da dolaylı olarak önemsizleştirdiği yönünde eleştirilen kampanyayı savunmak için Oatly ekibi şu açıklamada bulundu:

“Bu kampanyayla hedefimiz, bir zamanlar genç olmuş herkesin kendi hayatından izler bulabileceği tanıdık bir durumu, tarafların rollerini değiştirerek yeniden yorumlamaktı. Nihayetinde, iş iklim meselesi ve onun yeme içme alışkanlıklarımızla alakasına geldiğinde, sohbetin yetişkinleri genellikle çocuklarımız oluyor. Bu baba – çocuk durumlarını kullanarak alkolizm gibi ciddi sorunların önemini indirgediğimizi düşünmüyoruz.”

Çocukların ailelerindeki yetişkinlerle hayvan temelli gıdalar tüketmenin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini daha rahat konuşabilmelerine vesile olacak tüyo ve istatistiklerin paylaşıldığı help-dad.com adlı bir de internet sitesi kuran Oatly, ayrıca, et ağırlık lıklasik baba yemeklerinin Oatly usulü yeniden uyarlamalarından oluşan bir dizi reçeteyi de internet sitesinden meraklılarıyla paylaşıyor.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.