Ayşegül Molu: ‘Markalaşma ve katma değer sağlamanın yolu yaratıcılıktır’

'Yaratıcı İstanbul Atölyeleri' çalışmaları sürüyor.

28.01.2014 - 16:54 | MediaCat

Ayşegül Molu: “Markalaşma ve Katma Değer Sağlamanın Yolu Yaratıcılıktır”

Ülkemizde yaratıcılığın lobisini yapmak ve yaratıcı endüstrileri bir araya getirmek üzere tüm yaratıcı disiplinlerden vakıf, dernek ve federasyonların üst dernek olarak kurduğu Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği (YEKON), Yaratıcı İstanbul Atölyeleri’nde çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projede saha çalışmalarının ilk etabı tamamladı. Kültür Kenti Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde yürütülen yaratıcı ekonomi, fikri mülkiyet hukuku, tasarım haritası ve saha çalışmaları üst başlıklarındaki atölye çalışmalarında, yaratıcı endüstriler alanında yürütülen etkinliklerin ilk sonuçları derlenmeye başlandı. Gerçekleştirilen metodoloji toplantısında sektöre dair ilk raporlar uzmanlar tarafından değerlendirildi.

Bu kapsamda YEKON onursal üyesi, Reklamcılar Derneği ve Reklamcılık Vakfı Genel Müdürü Ayşegül Molu, elde edilen sonuçlar ışığında, katma değer oluşturmada yaratıcılığın payına dikkat çekti. Molu; “Türkiye bir üretiyor, bir katma değer sağlıyor. İspanya bir üretiyor, altı katma değer sağlıyor. İtalya bir üretiyor on bir katma değer sağlıyor. Markalaşma ve katma değer sağlamanın tek yolu yaratıcılıktan geçiyor” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.