MediaCat

Aynaya kapsayıcı bir bakış

Sephora önümüzdeki ay itibarıyla 35 pazarda tek bir marka konumlandırmasını ve ona bağlı “We Belong to Something Beautiful” mesajını sahiplenecek.

Prestij güzellik perakende markası Sephora, 5 Mart itibarıyla 35 pazarda tek bir marka konumlandırmasını ve ona bağlı “We Belong to Something Beautiful” mesajını sahiplenecek. Kapsayıcı vizyonuyla güzelliğin her halini kutlamayı, güzellik topluluğuna ilham vermeyi ve onlara kendilerini özgürce keşfedip ifade edebildikleri, özgüvenlerini güçlendiren alanlar sunmayı amaçlayan marka, böylelikle rolünü bir kez daha vurgulamayı hedefliyor.

İlk olarak 2019 yılında Kuzey Amerika’da lanse edilen “We Belong to Something Beautiful”un bir marka mesajından çok daha fazlası haline geldiğini söyleyen Sephora Global CMO’su Deborah Yeh, “Mağaza deneyimimizi dönüştürmekten ürün yelpazemizi genişletmeye birçok aksiyonun ilham kaynağı oldu. Her kültürün kendine özgü nüansları olsa da kapsayıcılığın evrensel bir kavram olduğuna inanıyoruz. Şimdi bu hedefimizi tüm dünyada gerçekleştirmek için kendimize meydan okuyoruz” açıklamasında bulundu.

Marka mesajının Sephora’nın Kuzey Amerika’daki konumlanmasının en önemli unsuru olduğunu ve bölgede prestij güzelliği yeniden tanımlamaya yardımcı olduğunu ifade eden Sephora Global Başkanı ve CEO’su Guillaume Motte ise, “Bu mesajı global olarak benimseyerek, benzersiz güzellik vizyonumuzu ama aynı zamanda, sınırsız ve engelleri olmayan kucaklayıcı bir topluluğa ait oluşumuzu vurguluyoruz. Sadakat programımızın dünya çapında 180 milyon üyesi, yüzlerce marka ortağımız ve 50 bin çalışanımıza, özetle topluluğumuzu oluşturan milyonlarca güzellik tutkununa ilham vermek istiyoruz” dedi.

Yeni marka konumlandırması Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da BETC ajansıyla yaratılan ve yaratıcı fikirdeki aynanın rolünü bir dost, bir müttefik olarak yeniden tanımlayan kampanyayla hayata geçecek. Genellikle bir yargı nesnesi olarak görülen ayna bu kampanyayla tüm güzellikleri kutlayan, pozitif bir güzellik tanığına dönüşüyor.

BETC Etoile Rouge Yönetici Kreatif Direktörü Florence Bellisson, kampanyayı “Ayna kullanımı bizim için iki anlama geliyor: Biz aynanın dikte edilen güzellik kalıplarından ve önyargılardan uzak, olumlu rolünü göstermek istedik. Ayna aynı zamanda Sephora mağazalarının da bir metaforu: herkesi kucaklayan ve kapsayıcı bir yer” sözleriyle değerlendirdi.

Kampanya Avrupa’daki 400 Sephora mağazasında lanse edilecek. Kampanyada mental sağlık, kapsayıcılık ve özgüven gibi güçlü kavramları destekleyen Rare Beauty markasının kurucusu Selena Gomez de yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.