Aygaz 50. yılını kutladı

Koç Grubu şirketlerinden Aygaz, 50. kuruluş yıldönümünü Four Seasons Oteli’nde gerçekleştirilen bir davetle kutladı.

22.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Koç Grubu şirketlerinden Aygaz, 50. kuruluş yıldönümünü Four Seasons Oteli’nde gerçekleştirilen bir davetle kutladı. Etkinlikte konuşma yapan Koç Holding Şeref Başkanı ve Aygaz Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi M. Koç, “Bugün Avrupa’nın beşinci büyük LPG şirketi olan Aygaz, üretimden dağıtıma uzanan enerji zincirinin tamamına hâkim olan yegâne şirkettir. Lider olmak zordur. Ama lider kalabilmek çok daha zordur. Aygaz bu zoru başardığı gibi, kendine has yöntemleriyle değişime hızla uyum sağladı ve yerli-yabancı yatırımcıların hep ilgi odağı oldu” dedi.

Gecede konuşma yapan Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, “Aygaz olarak İstiklal Caddesi Merkez Han’da başlayan yolculuğumuzda 50 yılı geride bıraktık. Bu yolculuk boyunca, modern ve temiz enerji kullanımına öncülük ettik. Ürün ve hizmetlerimizle, milyonlarca ailenin yaşamının bir parçası olduk. Ürünümüze adımızı verdik. Merhum Vehbi Koç’un iş kültürü yolumuzda bize hep rehberlik etti.” dedi. Elli yılda pek çok şeyin değiştiğini belirten Eyüboğlu iki şeyin hiç değişmediğini vurguladı: “Birincisi, Aygaz’ı Aygaz yapan tüketiciyle olan yakın ilişkisi… İkincisi, hala köşe başındaki bayi, evlere tüpleri taşıyan mahallenin delikanlısı ve unutulmaz melodisi ile çocukluk hatıralarımızı süsleyen kuvvetli marka imajı… 50 yılda Aygaz, ana işimiz olan LPG’nin yanında, doğalgaz, elektrik ve rafinaj alanındaki geniş iştirak portföyüyle bir enerji devine dönüştü. Bugün ana faaliyet alanımız olan LPG’de ülkemizin ihtiyacının yaklaşık yarısını tedarik ediyoruz. 15 bin çalışanımızla tek bir amaç için, tüketicilere daha iyi ürün ve hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Bu nedenle yarım asırdır Türkiye’nin en çok tercih edilen LPG markasıyız.” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.