MediaCat

Avrupa’nın en iyi kadın sosyal girişimcileri

Euclid Network’ün Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi listesinde Türkiye’den beş isim yer aldı.

Avrupa’nın en iyi kadın sosyal girişimcileri

Avrupa ülkelerinde sosyal girişimcilik alanında çalışan kişi ve kurumları bir araya getiren ve faaliyetlerini Avrupa Komisyonu stratejik ortağı olarak sürdüren Euclid Network, Avrupa’nın En İyi 100 Kadın Sosyal Girişimcisi’ni açıkladı.

100 bini aşkın kişi ve kurumun temsil edildiği Euclid Network’ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle paylaştığı 100 kişilik listede Türkiye’den beş kadın sosyal girişimci yer aldı. Bilim Virüsü Kurucusu Şule Yücebıyık, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu Yönetici Direktörü Dr. Gonca Ongan, Diversein.com CEO’su Furkan Karayel, Etkiyap Girişim A.Ş. Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Müderrisgil ve Kadın Balıkçılar Derneği Kurucusu Dr. Huriye Göncüoğlu Bodur, rollerinin ötesine geçerek olağanüstü liderlik becerileri gösteren kadın sosyal girişimciler arasında gösterildi.

Çocuklara ve gençlere bilim tutkusunun aşılanması ve 21’inci yüzyıl becerilerinin kazandırılması amacıyla 2017’den bu yana faaliyetlerini sürdüren Bilim Virüsü’nün kurucusu Şule Yücebıyık, söz konusu listede yer almasına dair, “Küresel sorunlar çığ gibi büyürken, sosyal girişimlerin, özellikle de kadın sosyal girişimcilerin cesaretlendirilmesi, desteklenmesi büyük önem taşıyor. Eğitimde nitelik ve fırsat eşitliği için yola çıkan Bilim Virüsü’nün dünyanın en değerli sosyal girişim ağı Euclid Network tarafından Avrupa sosyal girişimcilik ekosistemine dahil edilmesi gurur verici” yorumunda bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.