MediaCat

Avrupa’da reklamsız Instagram ve Facebook aboneliği başlıyor

Önümüzdeki ay Avrupa’da Instagram ve Facebook’u reklamsız kullanma seçeneği sunuluyor.

Avrupa’da veri toplama ve kullanma konusunda düzenleyici baskılar karşısında Meta’nın reklamsız Instagram ve Facebook seçenekleri sunacağı öne sürülmüştü. Meta, bünyesindeki platformlar Instagram ve Facebook’un Avrupa’da reklamsız abonelik seçeneğiyle kullanılması için harekete geçti.

Avrupa Birliği, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre’de kullanıcılar, her iki sosyal medya platformunu da web üzerinden aylık 9,99 euro, Apple Inc. ve Android mobil işletim sistemleri üzerinden ise aylık 12,99 euro karşılığında reklamsız kullanabilecek.

Meta tarafından yapılan açıklamada, “Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre’deki yeni abonelik hizmetimizle bile reklam destekli interneti savunmaya devam edeceğiz. Ne var ki Avrupa’daki bu düzenlemelerin ruhuna ve amacına saygı duyuyoruz ve uymaya kararlıyız” denildi.

Söz konusu pazarlarda reklam destekli Instagram ve Facebook’a ücretsiz erişim devam edecek. Reklamsız abonelik için ödenen ücretler ilk etapta tüm hesapları kapsayacak ancak Mart 2024 itibarıyla her bir ek hesap için ek ücret talep edilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.