Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’ne yeni üye

Stratejik İletişim Uzmanı Çağdaş Yıldız EAPC'ye katıldı.

04.02.2021 - 16:52 | MediaCat

Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği'ne yeni üye

Stratejik İletişim Uzmanı Çağdaş Yıldız, demokrasinin güçlendirilmesi ve deneyimlerin paylaşımına katkı sunmak amacıyla 1996 yılında kurulan ve her yıl düzenlediği konferanslarla dünyanın birçok ülkesinden iletişim alanından uzmanları bir araya getiren Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’ne (European Association of Political Consultans; EAPC) üye oldu.

Çağdaş Yıldız, yıllık konferansların yanı sıra EAPC Akademi ve Polaris Ödülleri gibi etkinler aracılığıyla Avrupa’daki siyasi iletişim ve halkla ilişkiler alanından uzmanları bir araya getirmeyi hedefleyen EAPC’ye üyeliği hakkında, “Dünyanın gündeminin her zamankinden daha çok ortaklaştığı bu dönemde siyasal iletişim profesyonelleri olarak sürdürülebilir gelişim ve demokratikleşme süreçlerine katkı sunmak en önemli odak noktalarımızdan biri haline geldi. Bu anlamda birçok ülkeden üyelerle birlikte dünyanın bu alandaki en prestijli yapılarından birinin çalışmalarına katkı sunacak olmak benim için büyük bir mutluluk” yorumunda bulundu.

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Çağdaş Yıldız, İstanbul Bilgi Üniversitesi Halka İlişkiler ve Reklamcılık bölümlerinden mezun olmasının ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu bünyesinde pazarlama iletişimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Yüksek lisans eğitimi sırasında özellikle stratejik siyaset iletişimine odaklanan Yıldız, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden çekilme süreci olan Brexit kampanyası üzerine çalışmasını tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim Ofisi’nin kurulum sürecinde aktif rol alarak koordinatör olarak çalışan Yıldız, kurumsal sosyal medya stratejisini geliştirdi ve yönetti. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti ofisinde iletişim süreçlerine destek verdi. Kriz yönetimi, siyasal iletişim, kurumsal iletişim, iş geliştirme ve pazarlama iletişimi gibi alanlarda uzmanlaşan Yıldız, 2016 yılından bu yana birçok ulusal ve uluslararası şirkette kurumsal iletişim direktörlüğü yaptı. Kriz iletişimi, siyasal iletişim, müzakere süreçleri, kurumsal ilişkiler ve iş geliştirme süreçleri gibi alanlarda uzmanlaştı. Son olarak London Speaker Bureau Türkiye ofisinde iş gelişme ve iletişim direktörlüğü görevinden sonra, 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerden sonra Beşiktaş Belediyesi Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörlüğü görevine geldi. Yürüttüğü kampanyalar Felis Ödülleri, MIXX, Social Media Awards ve Kristal Elma gibi organizasyonlarda ödüllendirildi. Yıldız, geçtiğimiz yıl Felis Ödülleri’nde Halkla İlişkiler kategorisinde jüri üyesi olarak yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.