Avea yönetim kadrosuna yeni atamalar

Telekomünikasyon sektörünün deneyimli isimlerinden Erkan Akdemir’in liderliğindeki Avea’nın yönetim kadrosu katılan yeni isimler ile güçleniyor...

27.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Telekomünikasyon sektörünün deneyimli isimlerinden Erkan Akdemir’in liderliğindeki Avea’nın yönetim kadrosu katılan yeni isimler ile güçleniyor. Bu çerçevede, Avea Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Coşkun Şahin getirilirken, yeni oluşturulan Avea Strateji Grubu’nun Genel Müdür Yardımcılığı’na ise Kadir Boysan atandı.

7 Ekim 2009 tarihi itibarıyla Avea’ya katılan Coşkun Şahin, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Şahin yüksek lisansını aynı bölümde 1990 yılında, doktorasını ise 1997 yılında aynı üniversitenin Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. 1991-1997 yılları arasında TÜBİTAK Bilişim Teknolojileri Enstitüsü’nde görev yapan Şahin, kariyerine 1999-2001 yılları arasında Sinyal A.Ş.’de Sistem Tasarım Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. Şahin, 2001-2005 yılları arasında Telsim’de Özel Projeler ve Internet Servisleri Yönetiminde bulunmuş, ardından BEKO’da Dijital Ürünler ve Display Tasarımı yöneticiliği yapmıştır. Avea’ya katılmadan önceki 3 yıl boyunca, Turkcell’de çeşitli araştırma ve innovasyon altyapılarının kurulmasına ve değer yaratan servislerin oluşturulmasına liderlik eden Şahin daha sonra Gelişen Servisler Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Eylül 2009’dan bu yana Avea’nın uzun ve kısa vadeli stratejilerin belirlenmesi ve hayata geçirilmesinden sorumlu olarak görev yapan Kadir Boysan ise lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde derece ile tamamladıktan sonra Imperial College’da MBA, London School of Economics’te Ekonomi ve Yale Üniversitesi’nde Ekonomi lisan üstü derecelerini almıştır. İş yaşamına 1994 yılında Procter & Gamble’da Marka Yöneticisi olarak başlayan Boysan, 1997 yılında RJ Reynolds Orta Asya Bölgesi Marka Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Ardından Shell Londra için iş planı oluşturmak üzere danışmanlık kariyerine başlamış ve 2000-2007 arasında Londra’da Bain&Co danışmanlık şirketi bünyesinde yönetici olarak çalışarak ağırlıklı telekomünikasyon ve perakendecilik alanlarında çeşitli şirketlere strateji danışmanlığı yapmıştır. Başlıca danışmanlık verdiği konular; pazarlama, müşteri yönetimi, büyüme, performans iyileştirme stratejileri geliştirme olan Kadir Boysan, Avea’ya katılmadan önce, Mastercard Advisors şirketinde Başkan olarak görev yapmakta ve özellikle finansal kurumlardan oluşan müşterilerine ödemeler konusunda danışmanlık, dış kaynak ve bilgi hizmetleri vermekteydi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.