MediaCat

Ava gideni avlayan kampanya

İngiliz bilimkurgu filmi için Tinder’lı tanıtım.

Ava gideni avlayan kampanya

ABD’nin Texas eyaletindeki Austin’de düzenlenen South by Southwest (SXSW) festivali ilginç bir tanıtım kampanyasına sahne oldu. Katılımcılardan hafta sonu gönlü depreşip de mobil arkadaşlık uygulaması Tinder‘ı açanlar buradaki kadın profiller arasında Ava isimli 25 yaşındaki bir kullanıcıya ait bir profille karşılaştılar. Ava‘yı beğenip de ekranın soluna atanları bir sürpriz bekliyordu.

İngiliz bilimkurgu filmi için Tinder'lı tanıtım.

Profil İngiliz yapımı bilimkurgu filmi Ex Machina‘nın ana karakteri olan aynı isimli robota aitti.

İngiliz bilimkurgu filmi için Tinder'lı tanıtım.

Görselin üzerine tıklayarak diyaloğun tamamına ulaşabilirsiniz.

İlk gösterimi festivalde yapılan film yapay zekâ felsefesinin ana sorunlarından birini, makinelerin insan özellikleri taşıyıp taşıyamayacağını konu alıyor.

Tinder’daki Ava da filmin konusunu önceden haber veren bir şekilde kendisiyle eşleşen kullanıcılarla sohbet başlatıp “Hiç âşık oldun mu?”, “Seni insan yapan nedir?” gibi sorular sorduktan sonra onları filmin tanıtımı için hazırlanan bir Instagram sayfasına yönlendirdi.

Ava’nın profil resmi, filmde karakteri canlandıran İsveçli oyuncu Alicia Vikander‘e ait. Filmi merak edenler için tanıtım videosu aşağıda.

Kaynak: The Guardian

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.