ATV, GP’nin reklam rezervasyonunu iptal etti

ATV, Genç Parti’nin (GP) Milli maç için yaptırdığı 27

26.03.2007 - 17:20 | MediaCat

ATV, Genç Parti’nin (GP) Milli maç için yaptırdığı 27 dakikalık reklam rezervasyonunu son anda iptal etti.

ATV, Yunanistan-Türkiye Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçında yayınlanması amacıyla, 40-45’er saniyelik 9 spot olmak üzere toplam 36 spot için 27 dakikalık reklam kuşağı rezervasyonu yaptıran GP’nin rezervasyonunu iptal etti. ATV, reklam bedelini partiye geri ödüyor.

Vatan Gazetesi’nin bugünkü haberine göre, GP Genel Başkanı Cem Uzan milyonların ekrana kilitleneceği Yunanistan-Türkiye Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçı sırasında yayınlanmak üzere yeni bir reklam kampanyası hazırladı. Uzan’ın beyaz gömleğiyle göründüğü reklamda fon olarak ‘Dağ Başını Duman Almış’ marşı kullanıldı. Cem Uzan bir spotta, mazotun rafineri çıkış fiyatının 80 kuruş olduğunu, gemilere de 1 YTL’den satıldığını anlatıyor ve çiftçiye de 1 YTL’den satılacağı vaadinde bulunuyor.

Bir diğer spotta ise, geçen seçim öncesi GP’nin iktidara gelmesi durumunda okul kitaplarının bedava olacağını söylediğini ve görevdeki iktidarın kendisinin bu vaadini yerine getirdiği için iktidara teşekkür ediyor. İktidara gelirse üniversite harçlarını kaldıracağını vaad ediyor.

Başka bir spotta Uzan, AKP iktidarına yüklenerek kendisine ve ailesine büyük haksızlık yaptıklarını, hakaret ettiklerini iddia ediyor. İktidara gelince tüm bunların hesabını soracağını belirtiyor.

Genç Parti’nin internet sitesinde, ‘Çok önemli duyuru’ başlığı ile Türkiye-Yunanistan maçında parti reklamlarını yayınlamayan ATV’nin protesto edilmesi çağrısında bulunuluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.