MediaCat

Asya’nın reklam ödülleri sahiplerini buldu

AdFest, yerel işler için, Cannes’ın provası olarak görülüyor.

Asya’nın reklam ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl Tayland’da gerçekleşen Asia Pacific Advertising Festival (AdFest) ödülleri sahiplerini buldu. İnteraktif reklamlar kategorisinde bayrağı göğüsleyen Japon ve Avustralyalı ajansların başarısı sürprizler arasında yer alırken, Grande Lotus ödülüne TEDx Sydney 2012 için yarattığı ve diyalogları gerçek zamanlı olarak grafiklere döken ‘Mimeisthai’ ile Clemenger BBDO ajansı layık görüldü.

Gecede Clemenger BBDO Melbourne ekibinin yarattığı Carlton Draught bira reklamı ödül almayı başardı.

Festivalde özellikle, DDB Çin ekibinin ellerinden çıkan Volkswagen Senior Rebels reklamının Film Lotus Silver ile ödüllendirilmesi, Çin’in kayda değer bir yükseliş kaydettiği yorumlarını beraberinde getirdi.

Festivalin kazanan bir diğer ismi, Cannes Lions‘da da yer alacak olan ve McCann tarafından yaratılan ‘Dumb Ways to Die’ çalışması oldu.

Asya’dan 1,146 katılımcının yer aldığı festival, Cannes Lions International Festival’de yer alacak yerel işlerin değerlendirilmesi için bir fırsat olarak görülüyor.

Tuğba Dülger
(kaynak: creativity online)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.