AstraZeneca Türkiye’ye yeni başkan

Dünyanın lider ilaç firmalarından AstraZeneca'nın Türkiye Başkanı...

10.02.2009 - 11:37 | MediaCat

AstraZeneca Türkiye’nin yeni başkanı Hervé Dussart oldu. Fransız asıllı Dussart, daha önce İngiltere, Belçika ve Portekiz’de AstraZeneca için çeşitli görevlerde bulundu.

Dünyanın lider ilaç firmalarından AstraZeneca’nın Türkiye Başkanı Hervé Dussart oldu. Görevi 2009 yılı Ocak ayı itibariyle Nicola Braggio’dan devralan Hervé Dussart, 600’den fazla çalışanı olan AstraZeneca Türkiye operasyonlarının başına geçti.

Paris XI Eczacılık Üniversitesi mezunu olan Hérve Dussart, Paris VI Üniversitesi’nde Klinik ve Deneysel Eczacılık Bölümü’nü bitirdi. Paris’te bulunan Business School ESSEC’te İşletme ve Pazarlama Yüksek Lisans yaptı. 1989 yılında AstraZeneca Fransa’da kariyerine başladıktan sonra 2001-2003 yılları arasında AstraZeneca İngiltere’de Gastroentereloji Ürünleri Ticari Müdürü olarak çalıştı. Hervé Dussart, daha sonra Belçika’daki AstraZeneca Avrupa ofisinde Bölge Direktörlüğü yaptı. AstraZeneca Türkiye’de Ülke Müdürü olmadan önce AstraZeneca Portekiz’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Hervé Dussart Türkiye ilaç sektörünün dinamik bir yapısı olduğunu belirterek “AstraZeneca’nın faaliyet gösterdiği önemli pazarlarda görev yaptım. Bu ülkelerde edindiğim bilgi birikimini Türkiye ilaç sektörüne ve sağlık sistemine katkı sağlayacak şekilde kullanmayı hedefliyorum. AstraZeneca Türkiye’nin hasta sağlığında en anlamlı farkı yaratmaya yönelik çalışmaları, benim Türkiye ekibine katılmamla birlikte artarak devam edecek.” dedi.

Fransızca, İngilizce ve Portekizce bilen Hervé Dussart, 1963 Fransa doğumlu olup evli ve 2 çocuk babasıdır. Sporun çeşitli alanları ve resim sanatı ile ilgilenmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.