Aslan Max üç boyutlu reklam filmiyle sinemalarda

Max yeni Maxland Twister reklam filmiyle üç boyutlu bir Maxland dünyasının kapılarını açıyor.

22.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Max yeni Maxland Twister reklam filmiyle üç boyutlu bir Maxland dünyasının kapılarını açıyor. Türkiye çapında sinema salonlarında gösterime giren Arabalar 2 filmi öncesinde yayınlanan Maxland Twister reklamında yeni görüntü teknolojileri kullanılıyor. Maxland, Türkiye’deki ilk stereoskopik reklam filmi olma özelliği taşıyor.

Üç boyutlu olarak sinemalarda yayınlanmak üzere Güney Afrika’da çekilen reklam filminin hazırlıkları, derinlik etkisinin filme daha iyi hizmet etmesini sağlamak amacıyla Alman görüntü yönetmeni Thomas Stokowski, stereographer Christian Meyer ve yönetmen Mehmet Kurtuluş arasında yapılan görüşmelerle başladı. Kullanılacak tekniğin ve cihazların belirlenmesinin ardından, gerekli ekipman (tüm stereoskopik donanım, stereo 3d rig, sony hdc-p1 kameralar, stereoprocesser, 3D monitor vb.) Almanya’dan kiralandı.

Bolca aksiyon barındıran reklam filmi, sabit kamera kullanımı dışında özel kamera ekipmanlarından da yararlanılarak 3 günde çekildi. Maxland dünyasının canlı renkleri fonunda, çocuk kahramanlar ve Aslan Max’ın yer aldığı aksiyon sahnelerindeki gerçeklik ve üç boyutluluğun elde edilebilmesi için yoğun bir kurgu ve montaj aşamasından geçen film, son aşamada sinema salonunda test edildi.

Stereoskopik görüntü nedir?

Her gözün görüntüyü farklı açılardan görmesi insanın 100 metreye kadar olan uzaklıkları algılamasını sağlıyor. Beyin iki gözden gelen sinyalleri birleştirerek görüntüye bir derinlik kazandırıyor. Görüntünün bir yönden gösterildiği fotoğraf ve filmlerde derinlik, yani üçüncü boyut yok oluyor. Derinliğin algılanabildiği stereoskopik görüntüler ise insan gözlerinin açıklığına eşit 6,35 cm’lik iki kamerayla çekiliyor. Böylece her göz, şekli gerçekteki açıdan görüyor.

Filmin künyesi

Reklamın başlığı: Maxland Twister 3D
Reklamveren: Unilever
Reklamveren yetkilisi: Nuno Silva, Özgür Kölükfaki, Gülsu Erden, Sanem Karacan
Reklam ajansı: Lowe
Yaratıcı bölüm başkanı: Emre Noyan, Can Apaydın
Yaratıcı grup: Tolga Öztürk
Stratejik planlama: Itır Tuncel
Müşteri ilişkileri: Feza Turunçoğlu, Seda Çaykara, Deniz Hazar
Ajans prodüktörü: Hülya Toptaş

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.