Aşkın cinsiyeti yoktur

LGBTQ+ destekçisi seyahat şirketinden ters köşe bir reklam filmi.

12.10.2017 - 08:50 | Gönül Hadımlı

Aşkın cinsiyeti yoktur

Eşcinsel çiftler tercihlerinden ötürü zaman zaman yargılanır ve de çevrelerindeki kişilerin olumsuz tavırlarına maruz kalırlar. Heteroseksüellerin güvenli bölgede yer aldığını söylemek de güç fakat toplum tarafından cinsel kimliklerinden ötürü baskı gördüklerini iddia etmek ne yazık ki pek mümkün değil.

Peki ya tam tersi olsaydı? Baskı gören, yargılanan, kimi zaman alay edilen kimi zaman sözlü şiddete maruz kalanlar heteroseksüel çiftler olsaydı ne olurdu?

Eşcinsel çiftlerden yana pozisyon alan LGBTQ+ destekçisi seyahat şirketi Virgin Holidays, yeni yayınlanan reklam filmi ile bu sorunun olası yanıtlarını düşündürüyor. İzleyicinin heteroseksüelliğin yadırgandığı bir dünyaya davet edildiği filmde, heteroseksüel bir çiftin tatil boyunca etraftakilerin negatif tavırları ile karşılaşması işleniyor.

Virgin Holidays’in reklam kampanyasının temeli ise seyahat şirketinin yaptığı ve her 20 LGBTQ+ üyesinden sadece birinin yurtdışı tatilinde rahat hissettiği sonucunu gözler önüne seren araştırmaya dayanıyor. Araştırmaya katılan üç kişiden biri, tatil boyunca eleştiriye ve yargılanmaya maruz kaldıklarını belirtiyor ve on kişiden biri de cinsel tercihi nedeniyle fiziksel şiddetle tehdit edildiğini söylüyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.