MediaCat

Arjantinlilerin dilinde Brezilya Ulusal Marşı

SporTV’den ezeli rekabette yok edici bir hamle.

Arjantinlilerin dilinde Brezilya Ulusal Marşı

2018 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’nde salı günü son maçlar oynandı. Bugüne kadar 1954 yılı haricinde turnuvaların hepsine katılma başarısı gösteren Arjantin’in 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılabilmesi için son maçta rakibi Ekvador’u yenmesi ve turnuvaya katılmayı önceden garantileyen Brezilya’nın da Şili’yi mağlup etmesi gerekiyordu.

Nitekim öyle de oldu: Arjantin rakibini 3 – 1 ile yenerken, Brezilya da Şili karşısında maçı üç gol ile kazandı. Fakat Brezilya – Şili maçının Brezilyalı yayıncısı SporTV, futbol sevdalılarını ekran başına çekmek adına “ezici” bir hamle yaptı ve takımlarının turnuvaya katılabilmesi için Brezilya’nın zaferine muhtaç olan Arjantinli taraftarların Brezilya Ulusal Marşı’nı ezberlemeye çalışırken görüntülendikleri bir reklam filmi yayınladı.

Arjantinli taraftarların çaresizliklerinin sergilendiği J. Walter Thompson Brazil imzalı filmi “Hiç gelmeyeceğini düşündükleri gün geldi” cümlesinin ardından maçın saatinin verilmesiyle sonlanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.