Aşk ne değildir?

Women's Aid'den 14 Şubat'ı domine eden genel marka iletişiminin aksine aşkın ne olduğunu değil, ne olmadığını gündeme taşıyan kampanya.

14.02.2022 - 14:28 | Simge Şenses

Aşk ne değildir?

14 Şubat yalnızca aşkı kutlama günü değil; aşkın ne olduğu ve nasıl gösterilmesi gerektiği hakkında binlerce fikrin havada uçuştuğu, bu fikirlerin markalar tarafından her zamankinden daha çok sahiplenildiği bir gün. Öte yandan, doğru aşkı bulmak için öncelikle aşkın ne “olmadığını” özümsemenin önemi çok daha büyük ve Women’s Aid (İngiltere Kadın Yardım Federasyonu) bu 14 Şubat’ta tam da bu farkındalığı yayma gayretinde.

Women’s Aid ve Cosmopolitan tarafından 2019’da yapılan bir araştırma, genç kadınların üçte birinden fazlasının kendilerini istismar eden ilişkiler içerisinde olduğunu ve kalan üçte ikisinin yüzde 64’ünün de yine bu tip ilişkiler içinde olmalarına rağmen bunun farkında dahi olmadıklarını ortaya koymuştu. Kadınları sağlıksız ilişkilerin ortak özellikleri konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan kampanya, Yeni Zelandalı karikatürist Kim Grove’un 1960’larda müstakbel kocası Roberto Casali için çizdiği bir dizi aşk notundan yola çıkan ünlü “Love Is…” illüstrasyonlarından ilhamla oluşturuldu.

Aşk ne değildir?

“Aşk… sizi tanıdığınız herkesten uzaklaştırmak değildir.”

Aşk ne değildir?

“Aşk… zamanınızı kontrol etmek değildir.”

Aşk ne değildir?

“Aşk… nereye gidebileceğinize ya da gidemeyeceğinize karar vermek değildir.”

Aşk ne değildir?

“Aşk… sizi eve hapsetmek değildir.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Women’s Aid
  • Reklam Ajansı: Engine Creative
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.