MediaCat

Air India’ya Türk CEO

THY’den ayrılan İlker Aycı kariyerine Air India’da devam edecek.

Air India’ya Türk CEO

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevinden geçtiğimiz ay ayrılan İlker Aycı’nın yeni adresi belli oldu. Aycı, Hintli Tata Group tarafından 2022 başında özelleştirme yoluyla satın alınan Air India’nın CEO’luğunu üstlenecek. Göreve 1 Nisan itibarıyla başlayacak olan Aycı, Air India ile birlikte tüm iştiraklerinin başına geçecek.

Havacılık dünyasındaki bilgi birikimi ve vizyoner yönetim tarzıyla İlker Aycı’nın kendini kanıtlamış bir lider olduğunu söyleyen Tata Group Yönetim Kurulu Başkanı Natarajan Chandrasekaran, “Aycı’nın yönetiminde, Tata Group bünyesindeki Air India için yeni bir dönemin başlayacağından mutluluk duyuyoruz” dedi.

Global kariyer yolculuğunun Türkiye’nin uluslararası havacılık sektöründeki başarısının bir göstergesi olduğunun altını çizen Aycı ise havacılık ekosistemi oluşturma misyonuyla hareket eden Tata Group’a katılmaktan duyduğu onuru dile getirerek, “Hindistan sıcaklığını, misafirperverliğini ve köklü kültürünü yansıtan Air India’nın bu güçlü mirasından faydalanarak, benzersiz ve üstün bir uçuş deneyimiyle onu dünyanın en iyi havayollarından biri yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.