MediaCat

Artık Pokémon GO kazaları için de bir sigorta hizmeti var

Pokésurance hepsini yakalamak isteyenler için hizmete hazır.

Artık Pokémon GO kazaları için de bir sigorta hizmeti var

Geçtiğimiz aylarda sosyal medyanın en çok konuşulan meselelerinden biri olan ve farklı sektörlere ilham kaynağı teşkil eden Pokémon GO, eğlenceli olduğu kadar tehlikeli de olabilen bir oyun: Daha önce yaralanmalara ve Guatemala’da ölüme neden olan oyun, birkaç gün önce, Japonya’da da ölümle sonuçlanan bir kazanın gerçekleşmesine neden oldu.

Bir yandan Pokémon GO oynarken diğer yandan araba kullanmaya çalışan bir adamın çarptığı iki kişiden birinin ölümüyle sonuçlanan trajedi kimilerini Pokémon GO oynarken dikkat etmenin ve hatta bazı durumlarda Pokémon GO oynamamanın gerekliliğine ikna etmiş olsa da, pek çokları için oyundan feragat etmek bir seçenek değil.

Peki ne yapmalı? Kazanın gözardı edilemeyecek bir olasılık olarak belirdiği Pokémon GO’nun oyuncular için gönül rahatlığıyla kendileri için ise kârlı bir şekilde oynanmasını isteyen 2003 doğumlu sigorta şirketi Asia Insurance, Pokémon GO oyuncularına vakfedilmiş sigorta hizmeti Pokésurance’ı meraklılarına tanıttı.

Artık Pokémon GO kazaları için de bir sigorta hizmeti var

Pokémon GO oynarken kendilerine ve/veya eşyalarına zarar verme tehlikesi bulunanlara yönelik geliştirilmiş ilk hizmet olan Pokésurance’a başvurular internetten yapılabilabiliyor. Oyuncuların kendilerini, cep telefonlarını, motosikletlerini ve arabalarını sigortalatabilecekleri hizmetten yararlanmak isteyenlerin ödemeleri gereken fiyatlar ise kendileri için 30 günlüğüne 30 baht (2,56 TL), cep telefonları için 99 baht (8,46 TL), motosikletleri için 199 baht (17,01 TL) ve arabaları için 499 baht (42,66 TL).

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.