Arılara layık bir pizza

Papa John's'tan azalan arı nüfusuna dikkat çeken bir hamle.

18.07.2019 - 10:43 | Sencer Uçar

Birleşik Krallık tüketicisini yeni pizzası The Bee Sting (Arı Sokması) ile tanıştıran Papa John’s, ürünün tanıtımını azalmakta olan arı nüfusuna dikkat çeken bir kampanyaya dönüştürdü. Mikro lezzetler hazırlamakta ustalaşan Thom Whitchurch ile işbirliği yapan marka, arılara özel bir pizza hazırladı.

Arılara layık bir inç çapındaki Beezza adlı pizza, tahmin edileceği üzere çiçek ve polenlerle donatıldı ve bir arının beğenisine sunuldu.

Papa John’s bu hamlesiyle “Arı olmazsa pizza da olmaz” mesajı veriyor. Zira tozlaşma yoluyla arılar, pizzanın temel malzemelerinden domatesin üretilebilmesi konusunda kritik rol oynuyor.

Markanın arı nüfusunu koruma altına almak için attığı bir diğer adım ise arıları koruma adına faaliyet gösteren Bumblebee Conservation Trust ile gerçekleştirdiği işbirliği. Arılar için yeni polen kaynakları oluşturmak adına marka, müşterilerine sosyal medya hesapları aracılığıyla kır çiçeği tohumları veriyor. Müşterilere, siparişleri sırasında arılar için bağışta bulunma olanağı da sağlanıyor.

Kaynak: The Drum