MediaCat

“Araştırmada Yıkıcı Yeniliklerle Gelen Yeni Normal” ne?

Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl da dopdolu bir içerikle 9 Mayıs’ta katılımcılarını bekliyor.

“Araştırmada Yıkıcı Yeniliklerle Gelen Yeni Normal” ne?

Araştırmada Yenilikler Konferansı bu yıl da dopdolu bir içerikle 9 Mayıs’ta katılımcılarını bekliyor.

Başkanlığını Vural Çakır’ın gerçekleştireceği, Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilecek konferansta Yıkıcı Yeniliklerle Gelen Yeni Normal örnekleriyle açıklanacak; Ipsos Open Thinking Exchange CEO’su Shelley Zalis, Yıkıcı Yenilik (Disruptive Innovation) kavramını ve araştırma ile nasıl tetiklenebileceğini anlatacak.

Ipsos OTX Kıdemli Başkan Yardımcısı Maury Giles ise bu yenilik kavramının “karara yolculuk araştırmalarına (Journey Research)”  nasıl uygulandığını somut ve interaktif bir örnekle katılımcılara açıklayacak. Bu yeni yaklaşım bir araştırma modelini değil tüketiciyi merkeze alarak, karar sürecine kadar nasıl bir yolculuk yaptığını ve bu yolculuktaki hangi aşamaların satın alma kararında etkili olduğunu inceliyor.

Sadakat araştırmaları alanında dünyaca ünlü uzmanlar Tim Keningham ve Lerzan Aksoy, Harvard Business Review’da yayınlanan yeni makaleleri ile sadakat kavramını yepyeni bir düzeye taşıdılar.  MRC’den  Yılın Yenilikçi Araştırma Ödülü alan “Cüzdan Payı Alokasyonu” teorisi ile müşteri payının nasıl artırılabileceğini Türkiye’de ilk kez açıklayacaklar.

İngiltere’den dünyaya hızla yayılan mağaza içinde ve girişinde alışverişçi davranışlarının dijital analizi konusunu ise Ipsos Global Perakende Performansı Genel Müdürü Peter Luff örnekleriyle birlikte açıklayacak.

İhtiyaç bazlı segmentasyon, Censydiam Enstitüsü’nün dünyaya armağan ettiği çok önemli bir teknikti. Şimdi bu segmentasyon marka pratiği ile çok daha yakından ilişkilendirilerek aktivize oluyor.  “New Censydiam”,  Enstitü global başkanı Sue Philips tarafından aktarılacak.

Türkiye’de orta sınıf büyük bir değişim içinde. Önümüzdeki yıllarda büyümenin motoru olacak. Peki biz bu orta sınıfı ne kadar tanıyoruz? Bu sorunun yanıtlarını Türkiye’yi Anlama Kılavuzu Araştırmasını hazırlayan ve yorumlayan uzmanlar Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda verecek.

Türkiye’de Tüketici panelleri yepyeni bir düzeye çıkıyor. Konferansta klasik tüketici panel işlevini  zenginleştirerek dünyada ilk kez gerçekleşecek yeni teknoloji uygulaması ile birlikte üst düzey bir işleve kavuşturan Mega Panel’in de lansmanı yapılacak.

Araştırmada Yenilikler Konferansı’na katılım Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’na gerçekleştirilecek minimum 175.- TL’lik bağışla sağlanıyor olacak. Toplanan bağışlarla, TEGV bünyesinde bulunan ve yılda ortalama 700 çocuğun yararlandığı TEGV Van Çatak Öğrenim Birimi yeni yerinde etkinliklerine başlayacak.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.