MediaCat

Araç anahtarına karşılık toplu taşıma bileti

Brüksel’de araç sahiplerini toplu taşıma kullanmaya yönlendiren interaktif bir kampanya.

Araç anahtarına karşılık toplu taşıma bileti

Brüksel’de şehiriçi ulaşımın en iyi yolunun toplu taşıma olduğunu kanıtlama niyetindeki Brüksel İnterkom Taşımacılığı Şirketi (STIB/MIVB), ajansı mortierbrigade ile birlikte araç sahiplerini şaşırtan bir kampanyaya imza attı. Araç yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde, park ettikleri araçlarının kapısını açmak için düğmeye basanları, hemen yakınlarındaki billboard’dan gelen tramvay zili karşıladı. Dahası, zil sesiyle eşzamanlı olarak billboard’lardaki tramvay ışıkları da yanıp sönüyordu.

Herhangi bir araç anahtarı kullanıldığı anda tramvay zilinin devreye girebilmesi için billboard’lara özel bir donanım yerleştirildi. Kullanılan yazılım da araç anahtarı frekansının algılanmasını ve anahtara tramvay ziliyle tepki verilmesini sağladı.

Şirketin interaktif kampanyası bu kadarıyla sınırlı değil. Zira araç anahtarlarına billboard’ların yanı sıra özel donanımlı bilet makineleri de tepki veriyordu. Bilet makinelerinin yanına gelip anahtarlarındaki düğmeye basanlara ücretsiz toplu taşıma bileti verildi. Böylece, araç sahiplerine metro, tramvay ya da otobüsü tercih etmeleri önerildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.