Arabalı sinemaların kahramanı: Honda

Marka, sinemaların dijital dönüşümüne katkı sağlıyor.

14.08.2013 - 13:17 | Ali Kuru

Honda, sinemaların dijital dönüşümüne katkı sağlıyor.

ABD’de oldukça yaygın olan, hatta ‘Amerikan’ kültürünün bir parçası olarak kabul edilen arabalı sinemaların sayısı ülkede giderek azalıyor. Bunun en büyük nedeni ise, bu sinemaların devasa perdelerini destekleyebilecek büyük dijital projektörlerin çok pahalı olması yüzünden sinema sahiplerinin finansmanı sağlamakta zorlanıyor oluşları. Bu yüzden artık neredeyse tamamen dijitalleşen sinema sektörünün dışında kalma tehlikesi yaşayan bu sinemalara birçok kişi nesli tükenmekte olan bir canlı gibi bakıyor.

Honda, başlattığı ‘Project Drive-In’ projesi ile bu sinemeların hayatta kalmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Proje için hazırlanan projectdrivein.com adlı mikrositede sinemaseverler sosyal medya aracılığı ile konu hakkındaki farkındalığı yükseltmeye çağrılıyor. Sitenin ziyaretçileri ayrıca Honda tarafından bağışlanacak beş dijital projeksiyon cihazının hangi sinemalara verileceğinin belirlemek üzere oy da kullanabiliyor.

Kaynak: PSFK

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.