MediaCat

Apple’dan AR odaklı mağaza

Markanın yenilenen Londra mağazası, kullanıcıları bekleyen yeniliklerin öngösterimi niteliğinde.

Apple’dan AR odaklı mağaza

Apple, Londra’daki bir mağazasını artırılmış gerçeklik (AR) odaklı yeni bir konseptle dönüştürdü. Şirketin hayata geçirdiği yeniliklerde bir adım ötesini düşünmeye yabancı olmadığı göz önüne alındığında (iPhone’lara ilk parmak izi sensörü eklendiğinde Apple Pay’in yolda olduğunu kim bilebilirdi?) bu gelişmenin şirketin artırılmış gerçeklik odaklı çalışmalarına hız kazandıracağının habercisi olabileceğini söylemek mümkün.

Brompton Road’ta konumlanan Apple mağazası, ziyaretçilerine bir botanik bahçesi hissi vermek üzere dekore edildi. Sürdürülebilir bir mimari yaklaşımla tasarlanan, zemini biyo-reçineden üretilen ve içerisinde gerçek ağaçların bulunduğu mağazada Apple ürünleri tamamen doğal gibi gözüken bir ortamda konumlandırılıyor. Pencereleri çiçekler süslerken, Apple Watch’lar güllerin içerisinde müşterilerle buluşturuluyor. Mağazanın arkasındaki devasa video duvarı, şair William Blake’in en ünlü ikinci şiiri The Tyger’a dayanan bir artırılmış gerçeklik deneyimi olan “United Visions”ın küresel lansmanını yapıyor.

Açılışı bugün gerçekleşen mağazayı gezerken iPad ya da iPhone’unuzun kamerasından izleyebileceğiniz çeşitli yaratıkların da sizinle birlikte alanda varlıklarını sürdürdüğünü gözlemleyebilirsiniz. Artırılmış gerçeklikle bezenmiş, yüzde yüz yenilenebilir enerji kullanan bu yeni Apple mağazası, markanın kullanıcılarını tanıştıracağı daha büyük yeniliklerin adeta bir öngösterimi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.