Kitap okumanın büyüsü

Amazon Books'tan kitap okuma hissini görselleştiren kampanya.

28.07.2022 - 14:40 | Sencer Uçar

Kitap okumanın büyüsü

Nerede okunursa okunsun, kitaplar birkaç sayfayla bile sizi olduğunuz yerden kurtarıp yeni dünyalara götürebilir. Amazon Books’un yeni kampanyasıyla vurguladığı da tam olarak bu.

Droga5 Londra’nın hazırladığı global kampanyada farklı zaman ve mekânlarda kitaplara dalmış okurların hayal gücüyle araladığı dünyalara tanık oluyoruz.

Sayfalar ve okur işbirliğiyle gerçekliğin kısa devreye uğradığı kampanya açıkhavada ve sosyal medyada da kitleye ulaşıyor.

Okurlara kitap sevgilerini sosyal medyada da paylaşabilmeleri adına Dan Woodger, Mat Voyce, Loulou Joao ve YONK gibi sanatçıların hazırladığı çıkartma paketleri ve emojiler de sunuluyor.

Sosyal medyada gezinme ya da yayınlar gibi günümüz medyasının okumanın yerini tutamayacağını söyleyen Droga5 Londra Kreatif Direktörü Matt Hubbard, hızlı içerik dünyasında iyi bir kitaba dalmak kadar değerli bir şey olmayacağı görüşünde.

Ajansın tasarım başkanı Chris Chapman ise “Okumak özel hissettirir zira kitap ve bizim hayal gücümüzün ortak üretimidir. Okumak dışarıdan bakıldığında pasif görünür ama içimizde yarattığı çok katmanlılıktır. Biz bu hissi göstermek istedik. Canlı dokuları kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin sınır tanımazlık hissiyle birleştirebilmek için 17 illüstratörle çalıştık” yorumunda bulunuyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Amazon Books
  • Reklam Ajansı: Droga5 Londra
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.