Apple itibar derdinde

Apple’ın, Çin’deki iPod, Macintosh bilgisayar ve iPhone üretiminin yapıldığı üç fabrikasında 11 çocuk işçinin çalıştığı saptandı...

01.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Apple’ın, Çin’deki iPod, Macintosh bilgisayar ve iPhone üretiminin yapıldığı üç fabrikasında 11 çocuk işçinin çalıştığı saptandı.

ABD gazetelerinde “Apple’ın büyük itirafı” başlığıyla duyurulan habere göre, Apple Çin’de sahip olduğu fabrikalarda çocuk işçilerin çalıştırıldığını kabul etti.

iPod, Macintosh bilgisayar ve iPhone üretiminin yapıldığı üç fabrikada çocuk işçilerin çalıştırılmasının firmanın “İtibarını zedelediği” vurgusu yapılan açıklamada, “Yaşları 15 civarında olan 11 çocuğun üç fabrikada çalıştırıldığının tespit edilmesi üzerine ilgili tedarikçilerle anlaşmamız fesh edildi.

Apple fabrikalarında bir daha çocuk işçi çalıştırılmayacak” denildi. 24 sayfalık “Tedarikçi Sorumluluğu” başlığındaki raporla basına dağıtılan açıklamada, Apple’ın üretim yaptığı ve tüm dünyaya ürünlerini gönderdiği fabrikalarının çoğunun Çin’de bulunduğuna dikkat çekildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.