MediaCat

Android’in yeni sürümü çok tatlı

Android 4.4 ya da kısaca KitKat.

Android’in yeni sürümü çok tatlı

Milyonlarca akıllı telefonun işletim sistemi olarak hizmet veren Android‘in sürümlerine verilen adlar her zaman ilgi çekiciydi. Her defasında yeni bir tatlıyla adlandırılan sürümlerin alfabetik sırayla gidiyor oluşu da teknoloji meraklılarının dikkatinden kaçmayan bir detay. Bugüne kadar sunulan Cupcake, Donut, Éclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice-cream Sandwich ve Jelly Bean sürümlerinin halefi ise en çok ses getirenlerden biri olacağa benziyor. Öyle ki Android’in son sürümü 4.4’ün adı KitKat. Nestlé‘nin kendine has hayran kitlesine sahip çikolatası için yepyeni bir tanıtım filmi de yayınlandı.

Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai’nin Twitter‘dan açıkladığı yenilik dahilinde karşılıklı promosyon faaliyetleri gerçekleştirileceği belirtiliyor. Buna göre Android’in yeşil robotu kısa süre içinde KitKat ambalajlarında yer alacak. Bunun yanı sıra KitKat severleri bu özel seri KitKat’lardan Nexus 7 ya da Google Play Store‘da harcanabilecek krediler kazanma fırsatı bekliyor. Tüm bunların yanında aralarında Avustralya, Brezilya, Almanya, Hindistan, Japonya, Dubai, Rusya, ABD ve İngiltere’nin de yer aldığı 19 ülkede Android robotu şeklinde hazırlanan KitKat’lar da çikolata severlerin beğenisine sunulacak.

Android 4.4 ya da kısaca KitKat.

Android’in Pazarlama Müdürü Marc Vanlerberghe’nin yeni sürümün adlandırılmasına ilişkin açıklaması da oldukça naif: “K sürümü için Android’in ilk günlerinden beri tüm ekibin favorisi olan çikolatadan daha iyi bir isim bulamazdık.” İşbirliği Nestlé tarafından da eğlenceli bir tavırla tüketicilere aktarılıyor. Firmanın KitKat’ın ‘teknik özelliklerini’ ortaya koyduğu esprili sitesinin ilgi çekeceğine şüphe yok. Bu tatlı ortaklığın ilerleyen günlerde neler getireceğini görmek içinse biraz daha sabretmek gerekiyor.

Android 4.4 ya da kısaca KitKat.

Android 4.4 ya da kısaca KitKat.

Kaynak: Design Taxi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.