Anadolu Efes’ten Yenilik Atölyesi

Anadolu Efes, sektöründe Türkiye’yi global ölçekte daha fazla söz sahibi haline getirmek amacıyla yeni bir inovasyon merkezi kurdu.

06.09.2021 - 13:12 | Simge Şenses

Anadolu Efes'ten Yenilik Atölyesi

Anadolu Efes, 40 yıldır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarının son halkası olarak İzmir’deki fabrikasında Yenilik Atölyesi adını verdiği bir inovasyon merkezi kurdu. Cuma günü basın mensuplarının ağırlandığı merkezde Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü Türkiye Tuğrul Ağırbaş ve Anadolu Efes Türkiye Teknik Direktörü Koray Anar, burada hayata geçirilen yeniliklerle ilgili bilgiler paylaştı. Redd grubunun kurucularından arkeolog Doç. Dr. Güneş Duru da buluşmada biranın tarihçesine dair arkeolojik bulgulara dayanan bir sunum gerçekleştirdi.

Anadolu Efes'ten Yenilik Atölyesi

Dünyadaki trendleri yakından izleyen Anadolu Efes, dünya literatürüne üçüncü bir üretim tekniği olarak girmesi beklenen +1 Dinlendirme Tekniği’ni bu merkezde hayata geçirdi. Şirket, iki yıllık çalışmalar sonucunda geliştirilen, VLB Berlin tarafından onaylanan tekniğin patent başvurusunu da gerçekleştirdi.

Anadolu Efes, ilk glutensiz ürününü de Yenilik Atölyesi’nde geliştirdi. Üç yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilen ürün ile şirket Avrupa Çölyak Derneği standardı uygunluk belgesi ve aynı zamanda uluslararası geçerliliği bulunan Crossed Grain logosunu İngiltere Çölyak Derneği’nden almaya hak kazandı.

Anadolu Efes'ten Yenilik Atölyesi

Tuğrul Ağırbaş, Güneş Duru, Koray Anar

Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, yeni üretim teknikleri ve ürünlerin geliştirildiği merkezle ilgili açıklamasında, “Bu topraklarda doğmuş bir marka olarak, ürünlerimizi dünyanın 70’ten fazla ülkesinde tüketicilerle buluşturuyoruz. Dünya çapında rekabet eden bir marka olarak geldiğimiz nokta, dönüştürücü bir role bürünmeyi, değişime öncülük etmeyi ve geleceği şekillendirmeyi gerekli kılıyor. Yenilik Atölyemizde de tam olarak bunu yapmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.