AME Ödülleri Orta Doğu / Afrika Büyük Jüri üyeleri belli oldu

Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Ekim 2012

12.10.2012 - 15:29 | MediaCat

Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan 2013 AME Ödülleri (Reklam ve Pazarlama Etkililiği ödülleri) kazananlarını belirleyecek Orta Doğu / Afrika Büyük Jüri üyeleri duyuruldu. Üyelerin deneyimleri ve alanlarındaki uzmanlıkları, bugünün reklam arenasında en yaratıcı ve en etkili olanın ödüle layık görüleceğinin garantisi gibi görünüyor.

AME ödülleri Orta Doğu / Afrika Büyük Jüri üyeleri aşağıdaki isimler oldu:

  • Orkun Demirelli, Yaratıcı Yönetmen, Rafineri, Türkiye
  • Robert Mitchell, Yönetmen, Zed Communications, Dubai, Abu Dhabi, Dohar, Kuveyt, Umman
  • Prashant Sankhé, Yaratıcı Yönetmen, Percept Gulf, Birleşik Arap Emirlikleri

AME ödülleri direktörü Alisun Armstrong bu üç üyenin jüriye seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Armstrong; gerek Demirelli’nin gerek Mitchell ile Sankhé’nin Orta Doğu / Afrika bölgelerindeki sektöre ilişkin içgörülerinin çok kıymetli olduğunu vurguladı.

Birkaç disiplinin bir arada olduğu, interaktif bir yapıya sahip AME Büyük Jürisi pazarlamacı, medya planlamacı, strateji yöneticisi, sosyal medya uzmanı ve yaratıcı yönetmenden oluşuyor. Her kategoride en fazla puanı alan işler altın, gümüş ve bronz ödüller alıyor.

Uluslararası AME Ödülleri 30’u aşkın ülkeden başvuru alıyor. 1994’ten bu yana AME Ödülleri pazarlama sorunlarına dünyanın her yerinden ezber bozan çözümler getiren kampanyaları ödüllendiriyor.

2013 AME ödülleri için son başvuru tarihi 22 Ekim 2012.

***

Orkun Demirelli kariyerine Ajans Ultra’da sanat yönetmeni olarak başladı. Londra’da Central Saint Martin’s College of Art ve Camberwell College of Arts’ta iletişim tasarımı üzerine eğitim alan Demirelli 2001’de Rafineri’ye dahil oldu ve halen aynı ajansta yaratıcı yönetmen olarak kariyerini sürdürüyor.

Robert Mitchell Avrupa’nın birçok kentinde serbest fotoğrafçılık yaptıktan sonra sanat yönetmeni olarak Saatchi & Saatchi’ye katıldı. Yaptığı çalışmalar kendisine Berlin, Londra, New York ve Cannes’da ödüller getirdi. Mitchell şu an Zed Communications’ta yönetmenlik yapıyor.

Prahshant Sankhé kariyerine Bombay’da illüstratör olarak başladı. Daha sonraki yıllarda reklamcılığa daha yakın işler yapan Sankhé 19 yılın ardından Dubai’deki Percept Gulf’ta yaratıcı yönetmen olarak çalışmaya başladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.