Beck’s Etiket Tasarım Yarışması sonuçlandı

Yarışmanın kazananları olarak belirlenen 6 tasarım ile süslenen Koleksiyon Serisi Beck’s şişeleri satışa sunulmak üzere hazırlandı.

12.10.2012 - 15:58 | MediaCat

Ünlü tasarımcı Hüseyin Çağlayan’ın ilk etiketi tasarlayarak gençleri bağımsız düşünce konusunda teşvik ettiği “Beck’s Etiket Tasarım Yarışması” sonuçlandı. 11 Ekim’de Ortaköy KafePi’de gerçekleşen Beck’s Art Label Project Buluşması’nda yarışmanın kazananlarına ödülleri takdim edildi.

Türkiye genelinde 300’ün üzerinde tasarımın katıldığı yarışmanın talihlileri Tasarımcı Hüseyin Çağlayan, Tasarımcı Derin Sarıyer, Tasarımcı ve Müzebilimci Burçak Madran, Akademisyen ve Endüstriyel Tasarımcı Dr. Oya Akman, Fotoğraf Sanatçısı Koray Birand ve Moda Tasarımcısı Gül Ağış’tan oluşan jürinin elemesiyle ve halk oylamasıyla belirlendi.

Zorlu eleme sürecinin sonucunda kazananlar  Ahmet Nuri Sinan (Marmara Üniversitesi – Grafik Tasarım), Damlasu Yasa (Yeditepe Üniversitesi – Görsel İletişim Tasarımı), İbrahim Cihan Kondumer (İ.T.Ü – Kentsel Tasarım Yüksek Lisans), Orkun Türkyılmaz (Kültür Üniversitesi – İletişim Tasarımı), Barış Kestane (Ankara Üniversitesi – İletişim Fakültesi) ve Tuğçe İşçi (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi – Grafik Tasarım) oldu.

Koleksiyon Serisi Beck’s şişelerinde kazanan etiketler kullanılacak

Yarışmanın kazananları olarak belirlenen 6 tasarım ile süslenen Koleksiyon Serisi Beck’s şişeleri satışa sunulmak üzere hazırlandı. Ekim ayı itibariyle raflarda yerini alan bu 6 etiket tasarımının sahipleri İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde sanatseverlere öncelik ve çeşitli indirimler sağlayan “Beyaz Lale Kart” ile ödüllendirildi. ‘Değerlendirme sonucunda en yüksek puanı alan Ahmet Nuri Sinan ise juri özel ödülünü kazanarak, 2013 yılında Barselona’da düzenlenecek “Offf Festival 2013”e gitmeye hak kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.