MediaCat

Ambulans sirenlerine duyarlı dijital billboard’lar

İngiltere’de bıçakla işlenen suçlara annelerin sesinden dur diyen inovatif bir açıkhava kampanyası.

Ambulans sirenlerine duyarlı dijital billboard’lar

Kesici aletlerle işlenen suçların önüne geçme amacıyla faaliyet gösteren The Ben Kinsella Trust, Anneler Günü öncesinde ajansı M&C Saatchi Londra ile birlikte hayata geçirdiği açıkhava kampanyasında annelerin endişelerini dijital billboard’lara taşıyor.

Clear Channel işbirliğiyle ambulans sirenlerini kavrayan bir makine öğrenme sisteminin geliştirildiği kampanyada hastaneye giden yollarda yer alan dijital billboard’lar ambulans sesi işitildiğinde devreye giriyor ve ekranlarda endişeli annelerin çocuklarına yazdıkları mesajlar ve öğütler beliriyor.

2008 yılında bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ben Kinsella’nın kardeşi oyuncu Brooke Kinsella, “Ben’i kaybedeli 15 yıl oldu ve acısı hiç dinmedi. Kimse sevdiğinin bıçaklı saldırıya uğradığını bildiren bir telefon almamalı. Kampanyamız annelerle genç oğulları arasındaki eşsiz bağı vurguluyor. Annelerin evlatlarına yazdığı duygusal yakarış mesajlarıyla bu inovatif kampanya genç erkeklere ulaşıp, kararlarının sevdikleri üzerindeki etkilerini düşünmelerini sağlayarak güvende kalmalarını ve bıçak taşımamalarını sağlayacak” yorumunda bulunuyor.

M&C Saatchi Londra Kreatif Ortağı Guy Bradbury ise, “Bıçakla işlenen suçlarla ilgili tartışmalar çoğunlukla olaya doğrudan karışanlara ya da hükümetin verdiği tepkilere odaklı. Bu kampanyada geride kalanlar üzerindeki yıkıcı etkilere ışık tutmak istedik ve poster alanlarını izleyicilerin kulak verebileceği tek kişiye, annelere bıraktık” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.