Amazon’dan tepki çeken girişim: AmaZen

Amazon'un çalışanlarının mental sağlığını iyileştirmeye yönelik son hamlesi sosyal medya kullanıcıları tarafından trajikomik bulundu.

28.05.2021 - 16:47 | Simge Şenses

Amazon’dan tepki çeken girişim: AmaZen

Çalışma koşulları sebebiyle zaman zaman eleştiri oklarının hedefinde olan Amazon, çalışanlarının mental sağlığını iyileştirmek amacıyla yeni bir adım attı. Ofislerinde konumlandırdığı telefon kulübesi büyüklüğündeki AmaZen kabinleriyle çalışanlarına mesai saatlerinde kendileriyle başbaşa kalarak deşarj olabilecekleri bir alan sağlamayı amaçlayan şirketin bu hamlesi ters teperek sosyal medya kullanıcılarının yoğun tepkisine maruz kaldı.

Mavi ışık saçan yapay bir gökyüzünün altında rehberli meditasyon videolarının yüklü olduğu bir bilgisayar, bir vantilatör ve biraz bitki yerleştirilmiş olan kabinlerin geliştiricisi Leila Brown, “AmaZen ile, insanların gidip zihinsel ve duygusal sağlıklarına odaklanabilecekleri sessiz bir alan yaratmak istedim” dese de, sosyal medya kullanıcıları Brown’la hemfikir olmadı.

Dışarıdan taşınabilir tuvaletlere benzetilen kabinlere kimi kullanıcılar “mobil umutsuzluk dolabı” kimisi ise “ağlama kabini” yakıştırması yaptı. Amazon, tepkilerin ardından kabinlerin tanıtım videosunu yayından kaldırdı.

Kaynak: Gizmodo, Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.