MediaCat

Amazon’a TikTok benzeri alışveriş özelliği

“Inspire” adlı yeni özellik, ilerleyen günlerde ABD’deki belirli müşterilerin kullanımına sunulacak.

Amazon’a TikTok benzeri alışveriş özelliği

Amazon, müşterilerinin seçili bir fotoğraf ve video akışı üzerinden ürün satın almasına izin verecek TikTok tarzı bir hizmet başlatmaya hazırlanıyor. Şirketin perşembe günü yaptığı açıklamaya göre “Inspire” olarak anılacak yeni özellik, ilerleyen günlerde ABD’deki belirli müşterilerin kullanımına sunulacak ve önümüzdeki birkaç ay içinde ülke geneline yayılacak.

Tek tip bir katalog oluşturmak için uzun süredir statik ürün resimlerini ve açıklamalarını kullanan Amazon, bu hamlesiyle müşterilerinin yeni ürünleri keşfetmesini kolaylaştırmaya çalışıyor. Dört Amazon satın alımından birden fazlasının üç dakika veya daha kısa sürdüğünü açıklayan Amazon, yaratacağı keşfe açık deneyimle kullanıcılarının uygulamada daha fazla vakit geçirmelerini sağlamayı hedefliyor.

Uygulamada ampul şeklinde bir simge olarak görünecek olan Amazon’un yeni Inspire hizmeti, kullanıcılara makyaj, evcil hayvan ürünleri ve oyun dahil olmak üzere 20’den fazla ilgi alanı arasından seçim yapma şansı sunacak. Akışları bu seçimlere göre kişiselleştirilen kullanıcılar, diğer müşteriler, markalar ve influencer’lar tarafından paylaşılan ürünleri doğrudan satın alabilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.