Amazon stil danışmanlığına soyunuyor

Veya siz soyunuyorsunuz, o çekiyor. Kılık kıyafetinize Echo Look'la çeki düzen verin.

27.04.2017 - 11:28 | Haluk Kasarcı

Amazon stil danışmanlığına soyunuyor

Giydiklerinizin üzerinize yakışıp yakışmadığını söyleyen dijital bir stil danışmanınız olsun istemez misiniz? Amazon‘un 199 dolardan satışa sunduğu Echo Look isimli yeni cihazı, tam da bu iş için tüketicilerle buluşmaya hazır. Firmanın Alexa ismiyle markaladığı asistanını da içeren Echo Look, temelde sesle kontrol edilebilen bir fotoğraf makinesi/kamera. Cihazı özel kılansa yapay zekânın nimetlerinden faydalanarak giydikleriniz hakkında geri bildirimde bulunması.

Yerli ve yabancı ünlü isimlerin bulut depolama alanlarından sızan pek kişisel görüntüleriyle başlarının ağrıdığı bir dönemde, yatak/giyinme odalarınıza bir kamera ve mikrofon yerleştirmek ne denli akılcıdır bilinmez, Amazon’un son hamlesiyle akıllı ev teknolojilerine eklemlenebilecek bir atılım peşinde olduğu ortada.

Birkaç yıl önce piyasaya sürülen ve büyük bir başarısızlık hikâyesine dönüşen Amazon Fire Phone hakkında konuşurken “Hatalarınız da şirketinizle doğru orantılı olarak büyümeli. Böyle olmuyorsa, kayda değer bir şeyler icat edemeyeceğiniz kesin” diyen Jeff Bezos’un başarılı olsun veya olmasın Echo Look hamlesinden pek de pişman olmayacağını söylemek mümkün.

Kaynak: Business Insider