MediaCat

Amazon global medya ajansı arayışında

Şirket globalde yeni medya ajansını arıyor.

Reklam harcamalarında dünyanın zirvesinde yer alan Amazon yeni medya ajansı arayışına başladı.

Amazon Sözcüsü Brad Glasser, şirket adına yaptığı açıklamada, “Olağan iş akışımızın bir parçası olarak, üçüncü taraf tedarikçi ve iş ortaklarıyla mevcut ticari ilişkilerimizi rutin olarak gözden geçirmekteyiz ve bu değerlendirmelere dayanarak, bizimle çalışmak isteyen taraflardan teklif almaya karar verebiliriz. Bu hususta teklif sürecini dört gözle bekliyoruz ve başvuruları inceledikten sonra şirketimiz için önümüzdeki doğru adımları değerlendireceğiz” dedi.

Medya satınalma alanında uzun yıllardır IPG bünyesindeki Initiative ile çalışan Amazon, Ad Age Datacenter verilerine göre geçtiğimiz yıl global reklam ve pazarlama harcamalarını yüzde 22 artırarak 20,6 milyar dolara yükselterek rekor kırmıştı. Şirket söz konusu tutarın ne kadarının gözden geçirilmesi kararlaştırılan medya ayağıyla ilgili olduğuna dair bilgi paylaşmıyor.

IPG’nin yeniden galibiyetle çıktığı 2017 tarihli konkura birçok holding katılmış, Amazon Ads’ten Amazon Prime Video’ya, Amazon Web Services’tan Whole Foods’a Amazon’un pek çok biriminin medya planlama, satınalma ve strateji yönetimini Initiative yönetmeye başlamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.