MediaCat

Ama telefonlar iyidir

Telefonda çok vakit geçirdiğimiz için hayat kalitemiz düşüyor. Peki ya hiç vakit geçiremeseydik?

Ama telefonlar iyidir

Sosyal medya, mobil uygulamalar, oyunlar, diziler, filmler, sonu gelmeyen “komikli” videolar… İnternet erişimi olan bir cep telefonunun içine sığdırabildiği sonsuz sayıda dünya var. Hal böyle olunca, telefonla geçirilen zamanın kontrolünü yitirmek de bir o kadar kolay oluyor.

İnternet tüketiminde aşırıya kaçmanın ve cep telefonuna haddinden fazla vakit harcamanın insan hayatının kalitesini nasıl düşürdüğüne dair yapılmış pek çok araştırma, söylenmiş bir hayli söz var. Ancak bazıları, yeni dünyanın öcüleştirilen bu uyuşturucusunun hayatlara dert değil çare getirdiğini iddia edecek kadar çok seviyor cep telefonlarını. İngiliz telekomünikasyon ve internet hizmetleri sağlayıcısı Three, Phones Are Good isimli yeni kampanyasında, cep telefonlarının düşünüldüğü kadar kötü ve zararlı olmadığını insanlık tarihinin farklı dönemlerine yaptığı kısa ziyaretlerle anlatıyor.

Adem ile Havva’dan Titanic mürettebatına, 16’ncı yüzyıldan tarih öncesi çağlara; telefonun olmadığı farklı zamanlarda yaşayan insanların, telefonları ve internetleri olması durumunda hayatlarının nasıl değişeceğini anlatan reklam filmi Wieden + Kennedy imzası taşıyor.

Kampanyayı şu sözlerle anlatıyor Three CMO’su Shadi Halliwell: “Herkesin telefonları bir kenara bırakma zamanının geldiğini söylediği bir dönemde, Three müşterileri telefonlarını diğerlerinden üç buçuk kat fazla kullanıyorlardı. Bunun nedeni, diğerlerinin aksine, bizim gerçek insanların telefonlarını nasıl kullandıklarını anlamamızda yatıyor. Her an her dakika elimizde telefonla gezmemeliyiz, doğru ama telefonlarımız olmasaydı kanapeye uzanmaktan nasıl keyif alacaktık? Tuvalette otururken yeni bir çift ayakkabı almanın keyfine nasıl varacaktık? Veya o leziz tavuk bir anda kapımıza kadar nasıl gelecekti?”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.