Altınbaş Holding üniversite kuruyor

Mücevherat sektöründeki dinamik gelişmesi, enerji, finans ve lojistik sektörlerinde gerçekleştirdiği

28.05.2008 - 14:02 | MediaCat

Mücevherat sektöründeki dinamik gelişmesi, enerji, finans ve lojistik sektörlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasına adını yazdıran Altınbaş Holding, şimdi de eğitim alanında dev bir adım atıyor.

Altınbaş Holding’in 2009-2010 öğretim dönemine yetişmesini planladığı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi için TBMM Genel Kurulu’ndan onay çıktı.

22 Mayıs 2008 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda vakıf üniversiteleriyle ilgili yapılan genel görüşmede, Altınbaş Holding’e bağlı Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulması planlanan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi için onay çıktı.

Altınbaş Holding’in eğitime ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına verdiği desteğin en önemli ve en güzel meyvelerinden biri olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi için çalışmalar, iznin çıkmasıyla birlikte hız kazandı.

8 fakülte, 3 enstitü ve 2 yüksekokulla 2009-2010 öğretim döneminde öğrencilerini kabul etmeyi planlayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin açılışıyla birlikte 200 seçkin öğretim görevlisi öğrencilere yeni ve farklı bir eğitimin kapılarını açacak.

Uygulamalı Bilimler Fakültesi Türkiye’de Bir İlk Olacak

Eğitime yaklaşımının “doktrinel bağımsızlık” olacağı ifade edilen Üniversite’de, Türkiye için bir ilke imza atılarak Uygulamalı Bilimler Fakültesi de açılacak. İşe giren ve işe alanın karşılıklı memnuniyetinin sağlanacağı, teori ve pratiğin buluştuğu bir eğitim anlayışını ifade eden Fakülte, ülkemizdeki akademik yaşama yeni bir boyut kazandıracak.

Türkiye’den ve dünyadan alanlarında zirveye çıkmış isimlerin başarı hikayelerinin bizzat sahiplerinden dinlenildiği programlarla; ekonomi, siyaset, spor ve sanat dallarında haftasonu sertifika programlarıyla ve benzeri birçok yenilikle eğitimde fark yaratmayı hedefleyen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, 400 dönüm arazi üzerine kurulacak olan kampüsünde hizmet verecek.

Halkla akademinin buluşmasını sağlamak için “toplum akademisi” mantığının benimseneceği Üniversite’de açılacak 52 bölümden 46’sının içeriği şimdiden tamamlanmış durumda. Yabancı dile karşı olmamakla birlikte “Türkçe ve Tam Eğitim” anlayışından yola çıkan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde, öğrenim dili Türkçe olacak.

Üniversiteyi kurmakla görevlendirilen Prof.Dr. Şenay YALÇIN ‘Prensibimiz kendi kültürünü iyi bilen, buna ilave olarak dünya ile entegre olmuş, küresel rekabete açık ve donanımlı bir nesil yetiştirmektir’ sözleriyle, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin başlıca hedefini özetledi.

“Üniversitenin Geleceği, Geleceğin Üniversitesi” sözünü şiar edinen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, eğitime başlamasıyla birlikte getireceği yenilikler ve yaratacağı farklılıklarla da, arkasında her zaman Altınbaş Holding’in gücünü hissettirecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.