MediaCat

alldesign sona erdi

22-23 Şubat’ta tasarım dünyasının dahileri alldesign için İstanbul’daydı.

alldesign sona erdi

George Lois

 

Dünyaca ünlü tasarımcıları İstanbul’da 2 gün süren bir tasarım buluşmasında bir araya getiren alldesign’ın ikinci yılında, kendi dalının uzmanları tasarıma bakış açılarını ve dünyaca ödüllü işlerini izleyicilerle paylaştı.

Darren Aronofsky, George Lois, Ron Arad, Stefan Sagmeister, Es Devlin, Tina Earnshaw, John Hardy, Claude Challe ve Marco Susani gibi tasarım dehalarına ev sahipliği yapan alldesign farklı sektörlerden 5 bine yakın kişiyi bir araya getirdi.

TC Kültür Bakanlığı, İBB, Mimar Sinan Üniversitesi, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu gibi birçok önemli kurumun desteğiyle, KLK Gayrimenkul ’ün ana sponsorluğunda yapılan etkinliğin ilk gününde ünlü Mad Men dizisine ilham verdiği söylenen ve tasarımları MOMA’da sergilenen ikonik reklamcı, sanat yönetmeni, yazar, tasarımcı George Lois ‘Tutuculuğu Reddet İkon Yarat’ başlıklı konuşmasında yeni kitabı Damn Good Advice (for people with talent)’ın ana temalarına değindi. Lois, konuşmasının bir bölümünde Türkiye’nin önde gelen reklamcılarından Serdar Erener ile de sohbet etti.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları Kapanış Törenleri’nin, Batman ve Hamlet gibi showların sahne tasarımcısı , Jay-Z, Rihanna, Kanye West, Lady Gaga, Lenny Kravitz, Muse, Pet Shop Boys, Take That ve Mika gibi ünlü şarkıcı ve grupların kostüm ve konser sahnelerinin tasarımcısı Es Devlin; ‘Tepe Boşluğu’ başlığındaki konuşmasıyla alldesign katılımcılarıyla yaratım sürecini ve çalışmalarının perde arkasını paylaştı.

alldesign tasarım konferanslarının ilk gününde ayrıca Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı ve European Academy of Design Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Özlem Er, endüstriyel tasarımcılar Ümit Altun, İsmail Ovacık, Aydın Mert, Zeynep Falay, Ceren Bağatar; YEKON -Yaratıcı Endüstriler Konfederasyonu Başkanı, sanat yönetmeni, reklamcı Yiğit Şardan; Sosyal Medya İletişimcileri Derneği Başkanı Genco Demirer, Sosyal İnsan Aziz Kedi, Medya SOS Kurucu Ortağı Bora Yeter, reklam yazarı Olcayto Cengiz ve sosyal medya uzmanı Bahriye Sarıkaya gibi isimlerin de konuşmaları gerçekleşti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.