Alışverişin Oscar’ları kimlere gitti?

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve Hürriyet Look tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen

24.01.2008 - 12:18 | MediaCat

Birleşmiş Markalar Derneği ve Hürriyet tarafından düzenlenen yarışmada, yılbaşı döneminin en çarpıcı vitrini YKM, en başarılı alışveriş merkezi NEO oldu. BMD’nin gecesinde ‘Jüri Özel Ödülü’nü Şebnem İkiışık ve karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun tasarımıyla Beta mağazaları aldı.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve Hürriyet Look tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen, alışveriş merkezleri (AVM) ve mağazaların yılbaşı vitrin düzenlemelerinin değerlendirildiği ‘Yılbaşı Konsept Tasarım Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu. Yılbaşı döneminde, mağaza ve alışveriş merkezlerinin tasarladıkları renkli ve yaratıcı vitrin, iç ve dış mekân düzenlemeleri Cahide Cabaret’deki gecede ödüllendirildi.

Tuba Ünsal’ın sunduğu, renkli görüntülere sahne olan geceye BMD üyelerinin yanı sıra, moda, tasarım ve perakende dünyasının önde gelen isimleri de büyük ilgi gösterdi. ‘Alışveriş merkezi’ ve ‘mağaza’ tasarımı olmak üzere her iki kategoride birinci olan yarışmacılar, BMD ve Hürriyet Look tarafından, New York’taki Tasarım Haftası’na seyahatle ödüllendirildi. Yarışmanın ikincileri Hey Travel sponsorluğuyla Düsseldroff Euroshop Fuarı’nı ziyaret etme fırsatı bulurken, üçüncüler ise yine Hey Travel’in desteğiyle Milano Tasarım Haftası’na üç günlük seyahat kazandı.

Beşinci BMD Yılbaşı Konsept Vitrin Tasarım Yarışması’nda ödül kazanan yarışmacılar AVM Kategorisi’nde şöyle:

1. Aslı Tuana Yazıcı’nın tasarımıyla NEO Alışveriş Merkezi
2. Derya Ekici’nin tasarımıyla M1 Meydan Alışveriş Merkezi
3. Asım Yıldız’ın tasarımıyla Metrocity Alışveriş Merkezi

Mağaza Kategorisi’nde ise şu isimler ve tasarımları ödül aldı:

1. Mine Merkit’in tasarımıyla YKM
2. Seda Uçar ve Sandra Arslanoğulları’nın tasarımıyla Mudo
3. Murat Tamgüç’ün tasarımıyla Chakra

Gecede ‘Jüri Özel Ödülü’nü ise Şebnem İkiışık ve karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun tasarımıyla Beta aldı.

Türkiye’nin marka değeri yüksek 130 firmasını bünyesinde barındıran Birleşmiş Markalar Derneği, Eylül 2001’de kuruldu. BMD, başta hazır giyim olmak üzere iletişim, optik, mobilya, ayakkabı, küçük mutfak ürünleri, kozmetik, aksesuvar, ev tekstili ve dekorasyonu, çok katlı mağazacılık gibi alanlardan üyeleri bulunan BMD, perakende sektörünü temsil ediyor.

Kasım 2007 sonu itibarıyla, günde 1.8 milyon kişi tarafından ziyaret edilen 250’ye yakın ayrıcalıklı markası ve 25 bine yakın satış yerinde, yaklaşık 1 milyon 500 bin metrekare satış alanı üzerinde hizmet veren BMD, üretim ve mağazacılık alanında 150 bin kişiye iş sağlıyor.

Kaynak: Radikal