Xing Euda/cember.net’i satın aldı

Cember.net ekibi üyelerine yaptığı açıklama ile iş platformu

24.01.2008 - 14:07 | MediaCat

Cember.net ekibi üyelerine yaptığı açıklama ile iş platformu Xing’in, Euda / cember.net’i satın aldığını duyurdu. Yapılan duyuru şöyle:

Sevgili cember.net üyeleri,

Bir süredir yapılan görüşmeler sonuçlandı, ve dünyanın en büyük iş platformlarından Xing, cember.net platformunun sahibi Euda’nın tüm hisselerini satın aldı. Bu işlem, Türkiye’de gelişmekte olan internet sektörü için çok büyük bir sıçrama olurken, cember.net gibi ülkemizin en kaliteli üye kitlesine sahip web platformunun da dünyada ne kadar yakından takip edilerek değerlendirildiğini gösterdi!

XING AG Aralık 2006’da ilk web 2.0 kuruluşu olarak borsaya başarıyla girmiş ve XING platformuyla iş dünyası için “social networking” eğilimine damgasını vurmuş bulunuyor. XING, hedef kitlesi olan “dünya çapında iş insanları”na odaklanarak, bu alanın ihtiyaçlarına uygun işlevler sunmayı ve networking ve ilişki yönetimini kolaylaştırmayı başaran bir platform. Merkezi Almanya’da, Hamburg’da olan XING AG’nin ayrıca Barcelona’da (Neurona, XING İspanya) ve Pekin’de şubeleri var.

XING Türkiye pazarına zaten aktif olarak girmişti. cember.net’in alınmasıyla ise artık Türk ekonomi merkezlerinde varlığını daha yoğun bir biçimde gösterebilecek. İki platform arasında uyum oranı yüksek, ayrıca iş modelleri bakımından ve hedef kitle olarak iş dünyasının alınması gibi ortak yönler var.

4,25 milyonun üzerinde (30 Eylül 2007 itibarıyla) üyesi bulunan XING AG cember.net üyelerinin ihtiyaçlarına yüzde yüz cevap veren, aktif ve kalite olarak üst düzeyde bir topluluk ortamı sunuyor.

XING çok kısa bir zaman içinde iş dünyasından insanlar için önemli bir buluşma yeri olma durumuna geldi; bu kişiler gerek yerel, gerek uluslararası düzlemde birbirleriyle temas kuruyor ve bu teması hem internet ortamı içinde, hem dışında sürdürebiliyor. Üyelerimizin % 60’tan fazlası zaten Almanya dışında bulunmakta.

XING ayrıca Türkiye pazarında etkinlik gösteren, Türkçe sürümü daha ilk döneminden beri hizmette olan bir platform.

Öte yandan, cember.net’te de Almanya’dan üyeler bulunuyor, hatta bunlar platformun Türkiye’den katılan üyelerinden sonraki ikinci büyük grubu oluşturuyor.

Dolayısıyla, cember.net üyeleri aktif ve yüksek değerde bir uluslararası toplulukla temasa geçebilme avantajından, XING teknolojisinin vardığı yüksek düzeyden ve bu platformun dünya çapında iş dünyasına odaklanma özelliğinden yararlanacak. Bütün cember.net üyeleri bütünleşme tamamlandığında XING platformunun işlevlerini kullanabilecek.

Bu birlikteliğin tüm cember.net üyeleri için çok daha büyük başarılara olanak sağlayacağına inanıyor, siz seçkin üyelerimize dünya standartlarında hizmet sunacağımız için mutluluk duyuyoruz!

cember.net ekibi