Alışveriş siteleriyle ilgili haberler artıyor

Sayıları 20 bini geçen ve internet üzerinden alışveriş yapmaya imkan veren online alışveriş siteleri sayısındaki bu hızlı artışın, yazılı basında çıkan haberlere de yansıdığı ortaya çıktı.

13.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Bilgi teknolojileri ve internetin gelişmesiyle birlikte başlı başına bir sektör haline gelen e–ticaret, Türkiye’de hızla büyümeye devam ediyor. Sayıları 20 bini geçen ve internet üzerinden alışveriş yapmaya imkan veren online alışveriş siteleri sayısındaki bu hızlı artışın, yazılı basında çıkan haberlere de yansıdığı ortaya çıktı.

Medya takip ajansı Interpress’in, sanal mağazalardan alışveriş yapanların sayısının 4.7 milyona ulaştığı ülkemizde, e-ticaret haberleri üzerine yaptığı araştırmada, 2012 yılının ilk iki ayında yayınlanan online alışveriş haberlerinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre % 50 artış gösterdiği belirlendi.

Interpress’in iki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel yazılı basını tek tek incelediği araştırma sonuçlarına göre, 2011 yıl Ocak – Şubat döneminde online alışveriş konusu yazılı basında toplam 786 kez haber olurken, 2012 yılının aynı döneminde bu sayı bin 573’e yükseldiği tespit edildi.

Her 5 kişiden birinin internet üzerindeki sanal mağazalardan alışveriş yaptığı Türkiye’de, ulaşımdan elektronik eşyaya, giyim kuşamdan gıdaya kadar günlük yaşamımıza giren pek çok alanda, genç yaşlı herkesin kullandığı büyük bir pazar meydana gelmiş durumda. Yılbaşından bu yana geçen sürede yazılı basındaki haberlerde online alışveriş siteleri içinde en çok ismi geçen sanal mağazalar ise Markafoni, Limango, Trendyol ve Grupfoni olduğu belirlendi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.