Ali Faramawy Microsoft Başkan Yardımcısı oldu

Microsoft Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Faramawy, Microsoft Corporation’ın Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

15.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Microsoft Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Faramawy, Microsoft Corporation’ın Kurumsal Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Faramawy, 3 kıtadan 79 ülkenin yer aldığı MEA Bölgesi’ni İstanbul ofisinden yönetmeye devam edecek.

Ali Faramawy, yeni görevinde Microsoft’un dünya çapında operasyonlarını yürüttüğü 13 merkezinden biri olan MEA Bölgesi’ndeki çalışmalarından sorumlu olmaya devam edecek. 3 kıtada toplam 32 ofisten 79 ülkenin yönetildiği MEA Bölgesi, Microsoft açısından stratejik bir konuma sahip olmakla beraber hızlı büyüyen ve en dinamik pazarlarından biri olarak öne çıkıyor. 7 yıldır bölgenin yöneticiliğini sürdüren Faramawy, bu süre zarfında bölgenin kalkınmasına katkıda bulundu. Ali Faramawy, bu atamadan önce Microsoft International Başkan Yardımcılığı ve Microsoft Ortadoğu ve Afrika Başkanlığı görevini üstleniyordu.

Faramawy’nin ilham veren liderlik anlayışı, yenilikçi çözümler üretebilen ekibi ile kurduğu güçlü ilişkisi ve MEA Bölgesi’ne olan inancı sayesinde müşteriler, işortakları ve Microsoft çalışanları nezdinde büyük takdir kazandığına dikkat çeken Microsoft International Başkanı Jean Philippe Courtois, “Ali Faramawy MEA’da hükümetler, iş dünyası ve bölge toplumları ile etkin işbirliklerinin kurulmasında büyük başarılara imza attı. Gelecekte de Ali Faramawy’nin Microsoft’un en etkin elçilerinden biri olarak MEA Bölgesi’ne önemli katkılarda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Ali Faramawy Microsoft’taki görevinde pazarın gelişimi ve yerel yazılım ekonomisinin büyütülmesi konusunda yeni işbirliklerine öncülük ederek önemli bir rol üstlenmiştir. Faramawy, Güney Afrika’da geniş tabanlı siyahi ekonomik gelişim yaklaşımı ve yeni üniversite mezunlarının sistematik bir biçimde eğitilerek iş ortakları ekosisteminin genişletilmesi gibi başarılara imza atmıştır. Yenilikçi Öğretmenler (Partners in Learning) programı kapsamında 12 milyonu aşkın öğretmen ve öğrencinin eğitimine öncülük eden Faramawy, toplum ve bireylerin teknoloji araçlarına ve inovasyona erişimini artırarak gerçek potansiyellerinin farkına varmalarını sağlamıştır.

Yeni görevine ilişkin konuşan Ali Faramawy, “Büyük değişimler ve fırsatların yaşandığı bir zamanda Ortadoğu ve Afrika’da Microsoft’un bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. MEA Bölgesi genç nüfusu ile oldukça büyük bir potansiyele sahip. Bölgenin ekonomik gelişimi ve istikrarına katkı sağlayabilmek için gençleri doğru araçlar, bilgi ve altyapı ile buluşturarak yetişmiş iş gücüne dönüşmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.