Reyona nazır bir ömür

Bir makarna sosu seçmek ne kadar sürebilir?

01.06.2017 - 16:29 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Reyona nazır bir ömür

Avustralya süpermarket pazarının önde gelen oyuncularından biri olan Aldi, farkını göstermeyi amaçladığı “Good Different” başlıklı kampanyasına ikinci reklam filmiyle devam ediyor.

Mizahi bir bakış açısıyla örülen kampanyanın ilk filminde, alışveriş sepetini iade etmesi gereken ve böylesi bir mecburiyete rağmen şaşkın bakışların radarında dans ederek alışverişin keyfini çıkaran Aldi müşterisine,  “süpermarket arabası için bozuk paraya ihtiyacı olsa bile Aldi müşterilerinin üst üste üç yıl Avustralya’nın en memnun müşterileri” olduğunu vurgulayan dış ses eşlik ediyor.

İkinci reklam filmindeyse diğer süpermarketlerin ürün gamının çeşitliliğinden dolayı müşterilerin yaşadığı muhtemel durum ironik bir anlatımla işleniyor. Ürün çeşitliliğinin yarattığı kafa karışıklığının zaman israfına neden olduğunun anlatıldığı filmde, yalnızca bir makarna sosu almak için çocuğuyla birlikte markete gelen genç bir adamın kararsızlığından dolayı süpermarkette yaşlanmasına tanık oluyoruz.

KÜNYE

  • Reklam: Aldi (Avustralya)
  • Reklam Ajansı: BMF
Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.