MediaCat

AKQA ve Grey birleşti

WPP, bünyesindeki ajanslar Grey ve AKQA’yı AKQA Group çatısı altında birleştirme kararı aldı.

AKQA ve Grey birleşti

Dünyanın sayılı iletişim grupları arasında yer alan WPP, bünyesindeki ajanslar Grey ve AKQA’yı AKQA Group ismi altında birleştirdiğini duyurdu.

Bugün itibarıyla gerçekleşen değişiklikle birlikte WPP’nin global ölçekte hizmet verecek yeni network modeli AKQA Group’ta CEO sorumluluğunu AKQA CEO’su Ajaz Ahmed, başkanlık ve COO sorumluluklarını ise Grey CEO’su Michael Houston üstlenecek. AKQA Group’un merkezleri ise Londra ve New York’ta yer alacak. AKQA Group, müşterilerine 50’yi aşkın ülkede 6 bin çalışanıyla hizmet verecek.

Yola AKQA ve Grey markalarıyla çıkan AKQA Group’ta pazar ve müşteri ihtiyaçları da gözetilerek, zamanla gerçekleşecek bütünleşmeyle birlikte tek bir isim kullanılacak ve Grey ismi tarihe karışacak. Grubun yönetici kadrosu ve kreatif liderliğinde yer alacak isimler ilerleyen günlerde duyurulacak.

AKQA ve Grey’in AKQA Group çatısı altında birleşmesi, Mark Read liderliğinde WPP’nin ajans birleşmeleri kapsamında attığı üçüncü adım oldu. Hatırlayacağınız üzere yakın geçmişte Y&R ve VML ajansları VMLY&R; J. Walter Thompson ve Wunderman ise Wunderman Thompson isimleri altında birleştirilmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.