Akıllı işaretler benimsendi

RTÜK tarafından, 23 Nisan 2006 tarihinden bu yana televizyon ekranlarında uyarıcı olarak kullanılan "akıllı işaretler" konusunda vatandaşların memnuniyetini ölçmeye yönelik bir araştırma yapıldı.

26.12.2006 - 14:26 | MediaCat

RTÜK tarafından, 23 Nisan 2006 tarihinden bu yana televizyon ekranlarında uyarıcı olarak kullanılan “akıllı işaretler” konusunda vatandaşların memnuniyetini ölçmeye yönelik bir araştırma yapıldı.

İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Erzurum, Gaziantep, Denizli, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon, Antalya, Malatya ve Balıkesir illeri kapsamında toplam 1314 kişi üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre, izleyicilerin büyük çoğunluğunun bu işaretleri gördüğü belirlenirken, olumsuz örnek oluşturabilecek görüntüler için hazırlanan işaretin ise genel olarak bilinmediği ortaya çıktı.

Vatandaşların 57.9’u bu işaretlerin program izleme tercihini etkilediğini, yüzde 68.1’i çocuklarının izleyeceği programları belirlemede etkili olduğunu bildirdi. İzleyicilerin yüzde 80.9’u ise işaretlerin yayınlanmasını son derece yararlı bulduklarını, şiddet/korku ve cinsellik içeren programların işaretleri görüldüğünde çocuklarını televizyondan uzaklaştırdıklarını veya kanal değiştirdiklerini belirtti

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.