Akıllı cihaz sahiplerinin tercihi Facebook

ABD özelinde yapılan araştırmaya göre en sık kullanılan uygulamalar.

05.12.2013 - 13:58 | Haluk Kasarcı

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP)’ın ABD’de uyguladığı ve sonuçlarını kısa süre önce yayınladığı araştırma bölgede en sık kullanılan mobil uygulamaları ve zirvedeki mobil uygulama geliştiricilerini ortaya koydu. Araştırmaya göre tıpkı comScore’un verilerinde olduğu gibi Facebook en sık kullanılan, lider mobil uygulama olarak öne çıkıyor.

“En sık kullandığınız üç mobil uygulamayı sıralar mısınız?” sorusuna gelen yanıtlardan çıkarılan sonuçlar Facebook’un en çok kullanılan mobil uygulama listesinde kendisinden sonra gelen Twitter’dan dört kat fazla zikredildiğini ortaya koyuyor. CIRP yetkilileri Twitter’ın bu denli sık kullanılıyor oluşunu küçük de olsa bir sürpriz olarak değerlendirirken Google’a ait arama ve harita uygulamalarına ait seyrek kullanım trendini de ilginç olarak niteliyor.

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri araştırmanın erişim değil, kullanım sıklığını ölçüyor oluşu. Elbette buna rağmen hem comScore’un hem de Nielsen’in Facebook’u genel değerlendirmede bir numaralı mobil uygulama olarak gösterdiğini de unutmamak gerekiyor.

En iyi uygulama geliştiricileri listesine de yer verilen anket sonuçlarına göre bu alanda da Facebook’un liderliği göze çarparken ikinci ve üçüncü sırada Google ve Twitter bulunuyor.

Kaynak: Marketing Land

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.