MediaCat

Sosyal medyayı kullanma formülleri

Bu tablo her pazarlamacının elinin altında bulunmalı.

Sosyal medyayı kullanma formülleri

İyi bir içerik ürettiniz (metin, grafik, görseller ya da video) ve hazırladığınız kampanyada Facebook, Twitter ve LinkedIn üzerinden içeriğin sosyal dolaşımını da sağlamak istiyorsunuz. Peki, bunlardan hangisinin sattığı hangi reklam aracının size hangi durumlarda ne kadar fayda sağlayacağını net olarak biliyor musunuz?

Hadi diyelim sosyal medya kullanıcılarının yüzde 80’inin Facebook‘ta varlık gösteren markalarla bir şekilde etkileşimi olduğunu biliyorsunuz, öte yandan LinkedIn‘in de en yüksek (Facebook ve Twitter’ın neredeyse üç katı) dönüşüm oranını sağladığını da biliyorsunuz. Peki bu Facebook’taki tanıtımı yapılan gönderiler (promoted posts) ile sponsorlu haberler (sponsored stories) arasındaki farkı veya hangi durumlarda Facebook yerine Twitter‘ı kullanmanız gerektiğini açıklıyor mu?

İçerik pazarlamasında uzmanlaşan NewCred‘in hazırladığı bu tablo bu üç sosyal ağın reklamverene sunduğu bütün seçenekleri ve bu seçeneklerden her birinin ne gibi bir rekabet üstünlüğü sağladığını açık bir şekilde gösteriyor. Tabloda, bu ağlara verilen reklamın nerede yayınlanacağı, hangi içeriğin nerede kullanılması gerektiği ve reklamın başarısının ne ile ölçülmesi gerektiği ayrı ayrı ele alınıyor.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyayı kullanma formülleri

Kaynak: Adweek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.