Akbank’tan ‘işten çıkarma’ açıklaması

Akbank'ın geçen haftanın sonunda 1,000'den fazla personelini işten çıkardığı yolundaki haberlerin medyada yer alması üzerine...

19.11.2008 - 10:16 | MediaCat

Akbank, 2007 sonunda 13 bin 513 olan çalışan sayısının 18 Kasım itibariyle nette yüzde 12.3 ve 1.663 kişi artışla 15 bin 176 kişiye çıktığını belirterek ileriye dönük büyüme hedeflerinde bir değişiklik olmadığını açıkladı.

Bankanın geçen haftanın sonunda 1,000’den fazla personelini işten çıkardığı yolundaki haberlerin medyada yer alması üzerine Akbank İMKB’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Akbank, gelişmelere uygun bir şekilde, devamlı olarak genç ve yetenekli kişileri bünyesine katmaktadır. Bununla birlikte performans değerlendirmeleri ve emeklilik nedenleriyle, bankamızdan personel ayrılmaları da olmaktadır. Ancak, rakamlarda da belirtildiği şekilde, son 10.5 ayda bankamıza yeni katılan ve ayrılanlar dahil, toplam çalışan sayımız nette yüzde 12.3 oranında ve 1,663 kişi artmıştır. Akbank, bu dönemde, çalışan sayısını azaltmamış aksine arttırmış ve istihdama önemli bir katkıda bulunmuştur.”

Akbank açıklamasında, “Akbank’ın ileriye dönük büyüme hedeflerinde de bir değişiklik yoktur ve bankamız ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya her zaman olduğu gibi devam edecektir” dedi.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer Reuters ile 30 Ekim’de yaptığı söyleşide, bu yıl 2 bin 500 kişilik yeni istihdam yarattıklarını belirterek, “Mevcut koşullar sürerse 2009’da şube sayısı ve istihdamda aynı düzeyde kalmayı düşündüğümüzü söyleyebilirim” demişti.

Aynı söyleşide Sabancı Dinçer, “2009’da Türkiye’nin büyümesinin yüzde 3’e gerilemesine paralel olarak biz de sektörde, bu yıla göre bir daralma kesin bekliyoruz. Ancak bunun ne kadar olacağına yönelik çalışmalarımız henüz tamamlanmadı” diye konuşmuştu.

Akbank, ilk dokuz ayda 1.5 milyar YTL net kâr açıkladı. Bankanın geçen yılın aynı dönemindeki net kârı 1.616 milyar YTL olmuştu.

Kaynak:reuters

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.